וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעקבות הורדת הריבית: מניות חברות הנדל"ן עלו בלמעלה מ- 20%

אלי דניאל

26.12.2001 / 13:59

שיכון ובינוי טיפסה ב-26% ואזורים הוסיפה כ-24%; האופטימיות בענף הנדל"ן נובעת מהציפיות לירידה בריבית על המשכנתאות וצמצום הוצאות מימון החברות


המשקיעים במניות חברות הנדל"ן בארץ יכולים לחכוך היום את ידיהם בהנאה, לאחר שמניות הענף השלימו בימים האחרונים עליות מצטברות של עשרות אחוזים - בעקבות הורדת ריבית בנק ישראל בשיעור של 2%.

ירידה זו בריבית עתידה להוביל לירידה בריבית על המשכנתאות, באמצעות השפעותיה על האפיקים הצמודים הארוכים, כמו גם לצמצום בהוצאות המימון של החברות הפועלות בענף הנדל"ן.

כך למשל, מניית חברת שיכון ובינוי , הנמצאת בשליטת קבוצת אריסון ועובדי החברה, השלימה בארבעת ימי המסחר האחרונים עלייה מצטברת של כ-26%.

מניית חברת אזורים, הנמצאת בשליטת אי.די.בי פיתוח , טיפסה מאז ראשית השבוע בכ-24%. מניית נכסים ובנין , שבשליטת דיסקונט השקעות , הוסיפה בימים האחרונים כ-22% לשוויה. עליות אלה במניות אזורים ונכסים ובנין תרמו לא מעט למגמה החיובית שנרשמה בקבוצת אי.די.בי.

מניית מבני תעשייה עשתה בימים האחרונים כברת דרך ארוכה של כ-23%, בין היתר בשל גיוס ההון אותו היא ביצעה. עלייה זו במניית מבני תעשייה תרמה גם למניית החברה האם, כלכלית ירושלים הנמצאת בשליטת אליעזר פישמן, אשר הוסיפה כ-21%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully