וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קיצוצי שכר גם בבנק הבינלאומי: יו"ר הבנק מוותר על שכרו בשנה הבאה

שלומי גולובינסקי

26.12.2001 / 16:29

עלות שכרו ב-2000 - 5.6 מיליון שקל; מנכ"ל הבנק, דוד גרנות, הודיע על הפחתה של 5% בשכרו בשנה הבאה, ואילו דירקטוריון הבנק החליט על הפחתה של 10% בשכר חברי הדירקטוריון ב-2002

קיצוצי השכר במערכת הבנקאית צוברים תאוצה. לאחר שיו"ר בנק דיסקונט , אריה מינטקביץ, הודיע שהוא מוותר על העלאה בשכרו, ואילו ראשי בנק הפועלים הודיעו על קיצוץ של 7% בשכרם ומחצית מהבונוס המגיע להם, מגיע היום תורו של הבנק הבינלאומי.

יו"ר דירקטוריון הבנק, שלמה פיוטרקובסקי, הודיע על ויתור מלוא שכרו לשנת 2002. מנכ"ל הבנק, דוד גרנות, הודיע על הפחתה של 5% בשכרו בשנה הבאה, ואילו דירקטוריון הבנק החליט על הפחתה של 10% בשכר חברי הדירקטוריון לשנת 2002.

פיוטרקובסקי, שפרש בפברואר מתפקיד מנכ"ל הבנק, סיים את שנת 2000, בה כיהן עדיין כמנכ"ל במשרה מלאה, עם שכר בעלות שנתית של 5.6 מיליון שקל. כיום פעיל פיוטרקובסקי, בנוסף לכהונתו כיו"ר הבנק, גם ביתר עסקי משפחת ספרא, בעלת השליטה בבנק.

בבנק אומרים כי ההפחתה באה על רקע המצב המשק והירידה ברווחיות הבנק. רווחי הבנק הבינלאומי בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ב-153 מיליון שקל, ירידה של כ-33% ביחס לרווח הנקי שנרשם בתקופה המקבילה. ברבעון השלישי של השנה דיווח הבנק על רווח נקי של 27 מיליון שקל בלבד, פועל יוצא של הפרשות גדולות לחובות מסופקים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully