פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   יצחק תשובה משתלט על שוק בצלאל

   דנקנר השקעות מקבוצת דלק נדל"ן תחל בבניית פרויקט המגורים במתחם שוק בצלאל. המתחם, הממוקם בלבה של תל אביב, משתרע על 11.8 דונם ומיועד לבנייה של 125 דירות מגורים ומסחר

   קבוצת דנקנר השקעות מקבוצת דלק נדל"ן שבשליטת יצחק תשובה תוכל להוציא בקרוב היתרי בניה לפיתוח שוק בצלאל. המתחם משתרע על שטח של 11.8 דונם וממוקם בין הרחובות המכבי, טשרניחובסקי, אלו מציאות ובית לחם המיועד לבניה של 125 דירות מגורים, מסחר ומבני ציבור בשטח כולל של כ-12,800 מ"ר בנוי.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)
   הדמיית מתחם השוק (התמונות באדיבות משרד ישר אדריכלים)

   חברת דנקנר השקעות זכתה ב-2005 במכרז שהוציאה העירייה כאשר הציעה 6 מיליון דולר לרכישת המתחם. בהתאם לתנאי המכרז, התחייבה החברה לפנות מספר דוכנים שקיבלו מעמד של דיירים מוגנים.

   הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב עשויה לאשר את התוכנית ומיד לאחר מכן תוכל הקבוצה להוציא היתרי בניה. בהתאם לתב"ע (תוכנית בניין עיר) ניתן לבנות על המגרש שני בנייני מגורים ושירותים נלווים בשטח כולל של 12,800 מ"ר: בניין של עד 16 קומות ובו 80 דירות, כ-7,950 מ"ר בנוי למגורים ו-1,050 מ"ר בנוי למסחר. בבניין השני ניתן לבנות עד 10 קומות, ובו 45 דירות, כ-2,900 מ"ר בנוי למגורים ו-900 מ"ר בנוי למסחר. שטחי הדירות ינועו בין 65-120 מ"ר.

   כליל החורש (מערכת וואלה! NEWS , שרה גולד)

   בקומות הקרקע והגלריה בבניין הגבוה ניתן להקים בין היתר בתי קולנוע ששטחם לא יעלה על 900 מ"ר אך ניתן להמיר אותו למסחר בכפוף לתשלום היטל השבחה. מתחת לכל המתחם יוקם חניון תת קרקעי ובו 645 מקומות חניה, מתוכם 216 לדיירים והיתר לציבור.

   תוכנית זו אושרה על ידי הוועדה המקומית כבר ב-2007, לאחר שהחברה הגישה בקשה להגדיל את מספר הקומות בבניין ואת מספר המקומות בחניון. כעת, בגלל שינוי נוסף שביקשה החברה, נדרשה בחינה נוספת והתוכנית תאושר סופית.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)