וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ישראל תשלם 195 מ' יורו עבור השתתפותה בתוכנית המו"פ של האיחוד האירופי

בעז בבאי

27.12.2001 / 16:10

בתוכנית המו"פ הקודמת השקיעה ישראל כ-140 מיליון יורו

ישראל תשלם כ-195 מיליון יורו (172 מיליון דולר) עבור השתתפותה בתוכנית השישית למחקר ופיתוח של האיחוד האירופי. כך העריך אתמול מרסל שטאון, מנכ"ל ISERD, המינהלת הישראלית לתוכנית המו"פ האירופי.

הסכום הסופי ייקבע על פי נתוני התל"ג לשנת 1999 של המדינות החברות בתוכנית ועל פי שערי החליפין של המטבעות ביחס ליורו. התשלום אמור להתפרש על פני ארבע שנות התוכנית, המיועדת להתחיל ב-2003 ולהסתיים ב-2006.

בתוכנית המו"פ החמישית, שתסתיים ב-2002, השקיעה ישראל כ-140 מיליון יורו. עד כה קיבלה חזרה כ-150 מיליון יורו באמצעות מימון אירופי של פרויקטים בהשתתפות גופים ישראליים. מהתוכנית בתחום טכנולוגיות המידע IST קיבלו עד היום גופי מחקר וחברות תעשייה ישראליות מענקי מחקר בהיקף של 64 מיליון יורו, מתוכם כ-75% למו"פ בחברות תעשייה.

אחת ההצלחות הגדולות של ישראל צפויה בפרויקטים בתחום התקשורת הסלולרית. נציבות האיחוד האירופי אמורה להתחיל בשבועות הקרובים במו"מ לגבי מימון של 2 פרויקטים שמובילים חברות ישראליות במסגרת קול קורא ביס7 (Call 7bis).

במסגרת קול זה, אשר הוקצו לו 25 מיליון יורו, הוגשו יותר מ-70 הצעות בהשתתפות מאות חברות מכל רחבי אירופה, ומתוכן רק 6 נמצאו מתאימות. מוטורולה טלקום ישראל, חטיבה של מוטורולה ישראל, היתה אחד הגופים הישראליים שהצעתם נמצאה מתאימה על ידי ועדת ההערכה של האיחוד האירופי.

מוטורולה טלקום ישראל הגישה הצעת פרויקט בהיקף של עד כ-6 מיליון יורו לנציבות האיחוד האירופי, בראש קבוצה של 15 חברות אירופאיות ושתי חברות סטארט אפ ישראליות. הקבוצה כוללת שתי מפעילות סלולריות מובילות באירופה ושתי סיטונאיות שירותי תיירות מהגדולות באירופה.

לדברי יצחק רונן, מנכ"ל משותף של מוטורולה טלקום ישראל, הפרויקט אמור לערוך ניסוי של הפעלת מגוון רחב של שירותים סלולריים מבוססי מיקום, מידע וניווט בתחומי התיירות. מוטורולה טלקום, שיזמה את הפרויקט, אירגנה את התאגיד של החברות ותנהל את כל הפעילויות, והיא עשויה להקים ישות מסחרית עצמאית אם יסתיים הניסוי בהצלחה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully