וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מספרים ראשונים מהדו"חות של אי.סי.איי לרבעון הרביעי: תזרים מזומנים חיובי של 15-20 מיליון דולר

גתית פנקס

27.12.2001 / 20:53

כך נודע ל-TheMarker; התזרים ברבעון הרביעי - בדומה לרבעון השלישי, בו הציגה תזרים של 19 מיליון דולר; מחיקות המלאי לא נגמרו - יסתכמו בעשרות מיליוני דולריםחברת אי.סי.איי טלקום תמשיך במגמת השיפור בתוצאות הכספיות ברבעון הרביעי, ואולם בתחום המחיקות היא צפויה לשוב לסורה. מנתונים שהגיעו ל-TheMarker ימים ספורים לפני סיום הרבעון עולה כי ברבעון הרביעי של השנה תציג אי.סי.איי טלקום תזרים מזומנים חיובי מפעילות של 15-20 מיליון דולר, בדומה לרבעון השלישי של השנה, אז דיווחה על תזרים מזומנים חיובי של 19 מיליון דולר. כמו כן, נראה כי החברה לא סיימה עם ההפחתות החשבונאיות בדו"חות, והיא מתכוונת לבצע מחיקות מכיוון סעיף המלאי. לא ניתן היה להשיג את תגובת הנהלת אי.סי.איי.המלאי של החברה רשום היום בדו"חות כ-331 מיליון דולר. יצוין כי המחיקות ברבעון הנוכחי הינן רגרסיה דרסטית מהרבעון השלישי של השנה, בו הציגה החברה ירידה של 36 מיליון דולר במלאי, שמקורה היה מימוש של מלאי למזומן ולא מחיקה חשבונאית. ברבעון השני של השנה, לשם השוואה, מחקה החברה מלאי בשווי של 90.5 מיליון דולר."אין יותר מדי מה למחוק היום באי.סי.איי", אומר היום אנליסט המכסה את החברה, "ואולם אני לא אופתע לראות מחיקות ברבעון הרביעי". לדבריו, יותר מ-50% מהמלאי של אי.סי.איי מקורו בחומרי גלם."חשוב לזכור שבשנים 2000 ו-2001 היה חוסר של קומפוננטות, בעיקר בתחום האופטיקה, ולכן תופעת המלאים היא מקובלת בתעשייה. יחד עם זאת, רמות המלאים הנוכחיות שלה דורשות תיקון", הוא אומר. חלק מהירידה במלאי שתירשם ברבעון הרביעי לא תהיה עקב פעולה חשבונאית, אלא עקב מכירות של הציוד המצוי ברשות החברה.דורון ענבר, מנכ"ל אי.סי.איי, אמר לנו בתום הרבעון השלישי כי "עדיין ביצענו רכישות במהלך הרבעון השלישי, אולם המשכנו במגמה של ביצוע פחות קניות ומכירות גבוהות יותר כנגד מלאים, ואני מקווה להמשיך בכך גם ברבעונים הקרובים".דוברת ובול רוצים לנקות שולחן
ככל הנראה, שלמה דוברת - סגן היו"ר החדש של החברה, ודיוויד בול - היו"ר הפעיל של החברה, ששוקדים בימים אלה על תוכנית אסטרטגית חדשה לשנת 2002, הם אלה שמובילים את מהלך הכניסה לשנת 2002 עם שולחן "נקי" עד כמה שאפשר.עוד עולה מהנתונים כי ברבעון הרביעי של השנה תציג אי.סי.איי טלקום תזרים מזומנים חיובי מפעילות של 15-20 מיליון דולר, בדומה לרבעון השלישי של השנה, אז דיווחה על תזרים מזומנים חיובי של 19 מיליון דולר. הרבעון השלישי - אם כך - לא היה מקרה חד פעמי שהגיע לאחר שבעה רבעונים רצופים של תזרים שלילי, וההערכות הן כי הוא מעיד על השתפרות של ממש בנקודה זו.יצוין כי שני צעדים בהם נקטה החברה לשפר את תזרים המזומנים שלה הם לחץ על ספקים ולקוחות: הראשון הוא דחיית התשלומים של החברה לספקים, והשני הוא לחץ על הלקוחות כי ישלמו בצורה מהירה יותר לחברה עבור ציוד ושירותים שסופקו על ידה.השיא ה"שלילי" ביותר של אי.סי.איי היה הרבעון השני של 2001, שעה שהיא שרפה לא פחות מ-190 מיליון דולר. במקביל, החברה מכרה חלק מהחובות של לקוחותיה, ולהערכת אנליסטים היא צפויה לעשות כן בצורה חזקה יותר ברבעון הרביעי - אלמנט נוסף שיסייע לה להציג את התזרים החיובי.אי.סי.איי לא סיפקה בעבר תחזיות מספריות לגבי תזרים המזומנים שלה או יתרות המלאי ברבעון הרביעי. "אין ערבויות לכלום, אבל תזרים המזומנים ימשיך להשתפר", אמר לנו דורון ענבר, מנכ"ל החברה, בעת פרסום דו"חות הרבעון השלישי.החברה גם לא סיפקה תחזית הכנסות לגבי הרבעון הרביעי של השנה ולגבי שנת 2002, שאת תוצאותיהם תפרסם בפברואר, אולם חשפה כי יחס ההזמנות/תשלומים (Book to Bill) עומד על 0.8. ההערכות הממוצעות בוול סטריט מדברות על הכנסות של 261 מיליון דולר ברבעון הרביעי והפסד של 13 סנט למניה (בנטרול הוצאות חד פעמיות).האם החוב ייעלם עד הרבעון השני של 2002?
כיום יש לחברה בקופת המזומנים 202.1 מיליון דולר, אולם הגירעון שלה בסוף הרבעון השלישי היה של 132 מיליון דולר, שכן יש לה התחייבויות של 104 מיליון דולר לטווח הקצר ושל 230.4 מיליון דולר לטווח הארוך. לאחר הגיוס בן 50 מיליוני הדולרים שהשלימה אי.סי.איי מקבוצת עופר-דוברת, ובהתחשב בתזרים המזומנים החיובי, יש לה היום חוב של כ-60 מיליון דולר.כאשר תדווח החברה על תזרים חיובי של 15-20 מיליון דולר ברבעון הרביעי, הרי שהחוב שלה יצטמצם ל-40-45 מיליון דולר. בסוף החודש האחרון אמר יונתן קולבר, מנכ"ל כור (המחזיקה ב-30.4% ממניות החברה) ויו"ר אי.סי.איי, כי החוב שלה ייעלם כליל ברבעון הראשון או השני של שנת 2002. אם היא תמשיך בקצב כזה, התסריט של קולבר לא רחוק מלהסתבר כריאלי.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully