וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גרטנר: היקף שוק הפרסום המקוון בארה"ב יגדל ב- 15% בלבד עד שנת 2005

ענת ביין

30.12.2001 / 11:54

מתוך 2,800 אתרים המוכרים שטחי פרסום בארה"ב, רק ב-20 האתרים המובילים מהווה הפרסום 80% מההכנסות


היקף שוק הפרסום המקוון בארה"ב יסתכם ב-18.8 מיליארד דולר בשנת 2005, לעומת 7.9 מיליארד דולר בשנת 2001, נמסר מגרטנרG2, שירות מחקר של חברת הייעוץ והמחקר גרטנר.

בגרטנר צופים כי בניגוד לקיפאון בצמיחה בפרסום בטלוויזיה, ברדיו ובעיתונות הכתובה, יגדלו ההכנסות מפרסום מקוון, אך יהוו 3% בלבד משוק הפרסום הכולל.

גרטנרG2 מעריכה כי מתוך 2,800 אתרים המוכרים שטחי פרסום בארה"ב, רק ב-20 האתרים המובילים מהווה הפרסום 80% מההכנסות וצופה כי הצמיחה השנתית בפרסום מקוון תסתכם ב-2005 ב-15% בלבד, בהשוואה ל-100% ב-1998.

גרטנרG2 מייעצת לחברות מדיה מקוונת לגוון את ערוצי הכנסותיהן כדי לשרוד ולהגדיל הכנסות. "ירידה בצמיחה ושליטה של שחקנים מובילים בשוק, מחייבת את חברות המדיה המקוונת לגוון את מוצריהן ושירותיהן, כדי להגיע לרמת ההכנסות שציפו לה מפרסום מקוון", מוסרת דניס גרסיה, מנהלת מחקר בגרטנרG2. "גיוון הוא העתיד עבור תעשייה זו, ואלה שלא יסתעפו לכיוונים נוספים יסבלו מירידות בהכנסות ומדלדול בסיס המשתמשים".

בגרטנרG2, רואים חמישה ערוצי הכנסות נוספים שהמדיה המקוונת יכולה ליישם, כדי לפצות על היעדר הכנסות מפרסום - ערוצי ההכנסות הם: שירותים עסקיים, מנויים, מתן רשיונות, מסחר אלקטרוני ופיתוח בינלאומי.

השירותים העסקיים - המקור הגדול לצמיחה בהכנסות


להערכתם, השירותים העסקיים צפויים להיות המקור הגדול ביותר לצמיחה בהכנסות, אחרי מנויים. שירותים עסקיים מוגדרים כשרותי תוכנה ארגונית בהתאמה אישית, הזרמת אודיו/וידאו, אחסון, ניהול ומתן כלים ושירותים לאתרי אינטרנט.

"אחד היתרונות הגלומים בשירותים עסקיים, הוא יכולתן של חברות מדיה להרחיב משמעותית את בסיס המשתמשים שלהן, על ידי אספקת מרכיבים ושירותים כמו הזרמת אודיו/וידיאו ופורטלים משותפים", אומרת גרסיה. "הן יכולות להשתמש בבסיס המשתמשים החדש לפרסום,
על ידי מכירת מודעות פרסום המכוונות לציבור העסקי בשיעורים גבוהים משמעותית".

גרסיה מוסיפה כי "מפרסמים דורשים באופן גובר והולך ייחודיות, יצירתיות, תוכנית פרסום משולבת הדורשת מגופי מדיה מקוונת להתרחב לכיוון צורות אחרות של מדיה אינטראקטיווית כמו טלוויזיה אינטראקטיווית ואלחוטית. "הרחבת ערוצי ההפצה עבור המפרסמים יוצרת הזדמנויות לגידול ההכנסות מפרסום, ויוצרת הזדמנויות הכנסה כלליות נוספות".

גרטנר הינה חברת מחקר וייעוץ עולמית, המסייעת ליותר מ-11 אלף ארגונים ברחבי העולם. לחברה מחלקות מחקר, ייעוץ, מדידה כמותית ואירועים. היא מעסיקה כ-4,600 עובדים ו-1,400 יועצים ואנליסטים ביותר מ-80 אתרים ברחבי העולם. גרטנר מספקת כ-300 תחומי מחקר וייעוץ גנריים. החברה צופה, כי היקף עסקיה בשנת 2001, יעלה על מיליארד דולר. גרטנר המזה"ת מנוהלת מישראל, ומעסיקה 32 עובדים בישראל ובמדינות האזור. החברה מספקת שירותי מחקר, ייעוץ וכנסים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully