וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סילבן שלום: היצוא הישראלי עשוי להנות מהמעבר ליורו

ליאור כגן

30.12.2001 / 14:51

לדבריו, היצואן הישראלי יוכל להפיק תועלת רבה יותר משוק היורו המונה יותר מ-350 מיליון צרכנים הנהנים החל מה-1 בינואר 2002 מבסיס אחיד להשוואת מחירים

"ישראל רואה בחיוב את האיחוד המוניטרי בקרב 12 ממדינות האיחוד האירופי, העשוי לסייע ליצוא הישראלי בהקלה על חדירתו לשווקים המקומיים של אותן מדינות ובהורדת עלויות ביצוע העסקות כתוצאה מפישוט ניהול מערכת רב-מטבעית", כך סבור שר האוצר, סילבן שלום.

לדבריו, היצואן הישראלי שיתייעל וישתלב בצורה מושכלת במדינות האיחוד האירופי יוכל להפיק תועלת רבה יותר משוק היורו, המונה יותר מ-350 מיליון צרכנים שייהנו החל מה-1 בינואר 2002 מבסיס אחיד להשוואת מחירים.

שלום צופה שהנהגת היורו תסייע להתאוששות הכלכלית באיחוד האירופי ותתרום לצמיחה מחודשת ממנה עשוי ליהנות היצוא הישראלי, היות שהשוק האירופי מהווה יעד מועדף של ישראל. בשנת 2000 היצוא הישראלי למדינות האיחוד האירופי הגיע לכדי 8.5 מיליארד דולר, כ-22% מסחר החוץ של ישראל ב-2000 התבצע ביורו.

משרד האוצר על אגפיו נערך זה מכבר לקראת כינון המטבע האירופי האחיד והשלכותיו על כלכלת ישראל. החשב הכללי ביצע כבר ב-1999 הנפקה של אג"ח נקובות ביורו בסה"כ של 400 מיליון יורו, בה השתתפו משקיעים מוסדיים מהשורה הראשונה באירופה. אגף הכלכלה ומנהל הכנסות המדינה עידכן בשיתוף עם בנק ישראל את סל המטבעות בינואר 1999, מטבע היורו החליף את המרק הגרמני ואת הפרנק הצרפתי בסל המטבעות.

בנוסף, הכנסת - ביוזמת משרדי האוצר והמשפטים - דאגה לחוקק את חוק ההמרה למטבע היורו הבא לשמור על רציפות חוזים הנקובים במטבע לאומי. הנציגויות הישראליות במדינות היורו נערכו לביצוע תשלומים במטבע היורו, והשליחים יקבלו החל מינואר 2002 את משכורתם במטבע האירופי האחיד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully