וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תקציב רשות ניירות ערך לשנת 2002 יעמוד על כ-69 מיליון שקל

אלי דניאל

30.12.2001 / 15:09

שכרם של בכירי הרשות יקוצץ במיליון שקל; תיבחן האפשרות להפחית ב-10% את האגרות השנתיות של התאגידים

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום את תקציב רשות ניירות ערך לשנת 2002, בסך כ-69 מיליון שקל. במהלך הדיונים על אישור התקציב קיבלה על עצמה מירי כץ, יו"ר הרשות, לקצץ כמיליון שקל בסעיף שכרם של עובדי הרשות הבכירים. קיצוץ זה יתבצע בעקבות ההחלטה על הקפאת שכר הבכירים בשירות הציבורי. במקביל, כץ הודיעה כי היא מוותרת על העלאת שכרה.

כמו כן הודיעה יו"ר הרשות כי במהלך החודשים מארס-אפריל תבוצע בחינה מחודשת של הכנסות הרשות מהאגרות השנתיות הנגבות מהתאגידים ציבוריים. לדבריה, אם היא תיווכח כי הכנסות הרשות אינן נפגעות, היא תורה על הקטנת האגרות השנתיות בשיעור של כ-10% אחוזים.

"אני מודעת לצורך לתרום למשק בתקופת המשבר שבה הוא מצוי, ועל כן החלטנו לתרום את חלקנו באמצעות קיצוץ בסעיפי השכר ובוויתור על משרות נוספות שהתקנים שלהן כבר אושרו לנו על ידי האוצר", אמרה כץ במהלך הדיונים.

גידול במספר קרנות הנאמנות


מסיכום שנת 2001 ברשות ניירות ערך עולה כי למרות המשבר בשוק ההון, היתה זו שנה של גידול משמעותי במספר קרנות הנאמנות. במהלך השנה נוספו 60 קרנות חדשות (שתיים נוספות הגישו תשקיף ולא התחילו לפעול בסופו של דבר וקרנות נוספות הגישו תשקיף רק לאחרונה). בכך גדל מספר הקרנות, מאז שנת 1996 ב-62% ומספרן עומד כיום על 513 לעומת 317 קרנות לפני 5 שנים.

גם במספרם של מבקשי הרשיונות לשמש כיועצי השקעות ומנהלי תיקים חלה השנה עלייה קלה, והשנה בוצעו כ-3,000 בחינות הסמכה.

במהלך השנה החולפת השקיעה רשות ניירות ערך משאבים בהקמת מערכת הדיווחים המיועדת לאפשר את העברתם ופרסומם של כל הדיווחים לרשות ולציבור באמצעות האינטרנט. מערכת זו, אשר ככל הנראה, תהיה הראשונה אשר תעשה שימוש נרחב בחוק החתימה האלקטרונית, מציבה בפני הרשות מספר אתגרים - טכנולוגיים וחקיקתיים. בין היתר, תצטרך רשות ניירות ערך להגדיר את כלל סוגי הדיווחים הניתנים לה - כ-200 במספר - בצורת טפסים מובנים, המחייבים מתן מענה לכל פרט שגילויו עשוי להידרש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully