וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ויקון: בתחית השנה פיטרה שליש מעובדיה - ברבעון הרביעי גייסה 10 עובדים

בעז בבאי

30.12.2001 / 15:07

מנכ"ל החברה, יאיר שמיר: החברה שואפת לגייס משקיעים אסטרטגיים


לאחר שפיטרה כשליש מעובדיה בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה, גייסה חברת ויקון הישראלית 10 עובדים חדשים בישראל, אירופה וארה"ב, המהווים גידול של כ-7% במצבת כוח האדם במהלך הרבעון הרביעי והיא אינה צפויה לנקוט בצעדים נוספים לחיסכון בעלויות במהלך 2002. כך אמר היום ל-TheMarker מנכ"ל החברה, יאיר שמיר.

לדברי שמיר, לחברה יש עדיין מספיק כסף בקופה והיא אינה מנהלת כיום מגעים למיזוג או רכישה. אבל היא שואפת לגייס משקיעים אסטרטגיים שיסייעו למנף את הטכנולוגיה שפיתחה החברה וליישם אותה בתחומים חדשים. שמיר הוסיף כי השווי של ויקון, שמניותיה נסחרות בבורסת הנובו מרשה בצרפת, לפי 11.4 מיליון יורו (10 מיליון דולר), שווה כיום לסך המזומן וחובות הלקוחות, מצב שהופך אותה לאטרקטיווית ביחס לחברות מתחרות הנסחרות בוול סטריט.

שמיר צופה שהמכירות של ויקון יסתכמו השנה בכ-27 מיליון דולר וההפסד ברבעון הרביעי יהיה קטן מההפסד ברבעון השלישי. לדבריו, אירועי הטרור בארה"ב ב-11 בספטמבר הביאו לשיפור במודעות של חברות עסקיות לגבי הצורך בהגברת השימוש בפתרונות של וידיאו קונפרנסינג, אבל הדבר לא תרם לשיפור מיידי בהכנסות של ויקון.

תוכנית העבודה של ויקון לשנת 2002 מתבססת, לדברי שמיר, על תחזית שהשנה הבאה תהיה דומה לשנה הנוכחית מבחינת הכלכלה העולמית, כאשר האווירה הכללית עדיין גורמת לרתיעה לגבי הנכונות של חברות להשקיע ברכישת ציוד חדש.

להערכתו, הרבעון הראשון צפוי להיות חלש מבחינות המכירות של ויקון בגלל חופשת השנה החדשה בעולם המערבי ועקב חגיגות השנה החדשה בסין בחודש פברואר, אבל ברבעון השני צפויה עלייה במכירות והחברה עשויה לעבור לרווחיות.

ויקון, המספקת פתרונות לשיחות ועידה על גבי רשתות מבוססות (פרוטוקול אינטרנט-IP), פיטרה ביולי 24 עובדים, כ-15% מכוח האדם בחברה, וקיצצה ב-10% משכר כל העובדים, ובנוסף פיטרה בחודש אפריל 40 מעובדיה. החברה מעסיקה כיום כ-150 עובדים.

מתחילת השנה הסתכמו הכנסות ויקון ב-19 מיליון דולר, ירידה של כ-25%, ואילו ההפסד הנקי צמח ל-11.6 מיליון דולר, כמעט פי 5 מההפסד הנקי בתשעת החודשים הראשונים של השנה שעברה. בסוף ספטמבר 2001 עמדו לרשות החברה מזומנים בהיקף של כ-4 מיליון דולר.

ויקון השלימה בחודש אפריל גיוס הון פרטי, במסגרתו גייסה 6.5 מיליון דולר ממשקיעים מוסדיים, ובראשם קבוצת אלביט , שמחזיקה כיום בכ-6% ממניות החברה. עוד השתתפו בגיוס קרנות ההון סיכון ג'נסיס, קטליסט אינווסטמנט ופיטנגו, שהחלה להשקיע בחברה עוד בנובמבר 1997. ויקון הגישה באפריל 2000 תשקיף להנפקה ציבורית בארה"ב, אולם צניחת מניות הטכנולוגיה בבורסת הנאסד"ק גרמה לביטול ההנפקה המתוכננת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully