וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ריטליקס תסיים את 2001 עם הכנסות של למעלה מ-59 מיליון דולר

אלי דניאל

30.12.2001 / 18:14

כך אמר ל-TheMarker בארי שקד, נשיא ומנכ"ל החברה; ההכנסות מסטור-אליינס ישראל יעברו את ה-2 מ' ד'; בשנת 2002 תשקיע החברה במיזמי ה-ASP כ-10 מ' ד'מחר מסתיימת שנת 2001, שנה שתיזכר כאחת השנים הגרועות במספר רב של חברות ישראליות. אבל עבור חברת ריטליקס היתה 2001 שנה חיובית ביותר בה היא שמרה על קצב צמיחה דו ספרתי, המאפיין אותה ב-5 השנים האחרונות.בראיון שערכנו עם בארי שקד, נשיא ומנכ"ל החברה, לסיכום שנת 2001, מסר שקד ל-TheMarker: "אנחנו ממשיכים לראות גידול בהיקף המכירות וברבעון הנוכחי ההכנסות יעלו על אלו שנרשמו ברבעון הקודם, כך שאת השנה אנחנו מסיימים עם הכנסות של למעלה מ-59 מיליון דולר, גידול של יותר מ-60% בהשוואה להכנסות בשנת 2000".שקד הוסיף כי "ריטליקס תמשיך גם ברבעון הרביעי להציג רווח תפעולי ונקי, לצד תזרים מזומנים חיובי. בסך הכל, העסקים הם טובים ואנו מנצחים ברוב המכרזים אליהם אנחנו ניגשים".כיצד מתפתח מיזם סטור-אליינס ישראל, ומתי אתם מתכוונים להשלים הכנסת שותף פיננסי למיזם זה?
"ההכנסות של סטור-אליינס ישראל יסתכמו ב-2001 בלמעלה מ-2 מיליון דולר. המיזם עצמו צפוי להגיע לאיזון תפעולי בסוף שנת 2002. באשר להכנסת שותף פיננסי - היו אלינו מספר פניות של גופים ממגזר זה, שלהערכתנו עשוי לתרום רבות לסטור-אליינס. אנחנו מנסים להגיע להסכם עם גורם אחד, אך כרגע, עדיין לא השלמנו את המהלך".לאחרונה פורסם כי בכוונת החברה לבצע גיוס אג"ח בהיקף של 10 מיליון דולר. יש התפתחויות בנושא זה?
"אנחנו בהנהלת החברה מחפשים תמיד דרכים לגייס כסף נוסף. בחודשים האחרונים היה מאוד פופולרי לגייס הון באמצעות אג"חים, אבל מבחינתנו אין כרגע כל התפתחות חדשה. יש לציין כי בזמן האחרון החל להיפתח שוק ההנפקות השניות (secondary), ועשרות חברות כבר ניצלו זאת בארה"ב, כמו גם כמה חברות בישראל. זה נתון מעודד מבחינת ההנהלה, שכן זה מצביע על גידול באפשרויות גיוס ההון".לפני כארבעה חודשים רכשתם את חברת Bass האמריקאית. כיצד היא השתלבה במערך האסטרטגי של החברה?
"ברכישה של Bass, רכשנו חברה שפנתה לרשתות ה-Tier 1 ובעיקר לרשתות ה-Tier 2, והיא הוסיפה חנויות רבות לבסיס ההתקנות שלנו. מאז רכישתה, Bass מוזגה לחלוטין לתוך ריטליקס - לא נשארה שם ההנהלה שהיתה ואנשי המכירות הצטרפו לאנשי המכירות שלנו בדאלאס. אם לפני כשנה וחצי היו שם כ-190 עובדים, וכשרכשנו אותה היו בה כ-130 עובדים, היום ישנם שם כ-75 עובדים והם עושים את אותה העבודה כמקודם. צריך לציין גם של-Bass היתה, ועדיין ישנה, קבוצת פיתוח רצינית הכוללת כ-35 עובדים שמפתחים מוצרי משרד אחורי, כך שהתרומה של Bass תתבטא גם בתחום זה".בשנה שעברה רכשתם את חברת RCS. האם גם אותה "בלעתם" כמו את Bass?
"הרכישה של RCS היתה רכישה אסטרטגית. החברה התמקדה ברשתות Tier 3 ו-Tier 4, כלומר ברשתות קמעונאיות קטנות יותר. ל-RCS ישנה תוכנה שפותחה עבור פלח שוק זה ויש לה הסכמים עם NCR שמשווקת את התוכנה הזו עם הקופות שלה. לריטליקס ישנו הסכם דומה עם פוג'יטסו, כך שביחד, כ-80% מהמכירות לפלח שוק זה מתבצעות על ידינו. בשל הייחודיות של RCS, שמרנו עליה שתמשיך לפעול כיחידה אוטונומית בפני עצמה".מה מצבכם בשוק האוסטרלי אליו נכנסתם השנה?
"בשוק האוסטרלי כבר ביצענו התקנות, ודווקא עם חברה מדרום אפריקה - שוק בו אנו פועלים מזה כ-7 שנים ומחזיקים בפלח שוק של כ-50% - אשר יש לה שם חנויות. כרגע אנחנו מתמודדים באוסטרליה על מכרז מאוד גדול שהיקפו נאמד בכמה עשרות מיליוני דולרים, לתקופה של 5 שנים. אנחנו מצויים בשלב הסופי של המכרז הזה ביחד עם חברה נוספת, והתוצאות של המכרז יוודעו ברבעון הראשון של שנת 2002".כבעל השליטה בריטליקס, ביחד עם בראיין קופר, יש לך מחשבות להגדיל את החזקותיך בחברה?
"השליטה בחברה היא של ההנהלה ושל העובדים. בחברת היי-טק הכוח הוא בעבודה ובניהול החברה, ואני לא דואג לגבי האחוז שלי בהון או מפני אובדן שליטה".ההון העצמי שלכם מסתכם בכ-48 מיליון דולר. יש איזו מחשבה להיטיב עם בעלי המניות שלכם, שכבר נהנו השנה מהעלייה החדשה במניה, ולחלק דיווידנד?
"גם כמנכ"ל וגם כבעל מניות, אני חושב שההנהלה והחברה יכולים לעשות יותר עבור בעלי המניות אם הכסף נשאר בחברה - אם בהגדלת השיווק וקו המוצרים שלנו ואם ברכישת חברות נוספות, בדומה לרכישות קודמות שביצענו, וזאת בשביל להמשיך ולצמוח. כדי להיכנס ל'ראדאר' של המשקיעים בארה"ב, אנחנו חייבים להגיע למחזור מכירות של 100-200 מיליון דולר. כמובן שאנחנו מבקשים להגשים מטרה זו, כמה שיותר מהר, תוך שמירה על רווחיות ותזרים מזומנים חיובי".מי שגולש באתר של סטור-אליינס ישראל, מבחין כי ישנם שם גם תכנים כלכליים. מדוע החלטתם לעשות כן?
"התכנים שישנם באתר מהווים מבחינתנו חלק חשוב בבניית הקהילה. בסך הכל, יש לנו קרוב ל-600 מנויים אינטרנטיים, כולם ספקים, ואנחנו שואפים להגיע לכ-5,000 מנויים עד סוף שנת 2002. המטרה היא להגדיל את הקהילה ובהמשך אף להציג באתר פרסומות".איך עתידה להיראות שנת 2002 עבור ריטליקס?
"שנת 2002 עשויה להיות שנה מאוד משמעותית. במהלך פברואר 2002 עתידה להתקיים תערוכה מאוד גדולה וחשובה בסן דייגו, במסגרתה מתכוונת ריטליקס להכריז על תוכנית גדולה וחדשה הקשורה לפעילות העסקית. מלבד זאת, החל משנת 2002 צפוי מספר לא קטן של רשתות קמעונאיות בארה"ב הנמנות על ה-Tier 1 להתחיל בשדרוג מערכות התוכנה המיושנות שלהן, ובכוונתנו להתמודד במכרזים אלה. חוץ מזה, גם באירופה ישנן הרבה רשתות שהן לקראת החלטה על מעבר לדור התוכנות הבא, והנתון המעודד זה שבד"כ הן פונות אלינו".שקד הוסיף כי "באשר למיזמי ה-ASP שלנו, הרי שבשנה הקרובה אנחנו מתכוונים להשקיע בהם למעלה מ-10 מיליון דולר, כאשר סכום זה יושקע מתוך רווחי עסקי הליבה שלנו. בסך הכל, אנחנו מאמינים שגם בשנה הקרובה ריטליקס תמשיך במגמת הגידול בהכנסותיה וברווחיה".


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully