וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר לשיא כל הזמנים: 4.416 שקלים

ליאור כגן

31.12.2001 / 15:43

רשם עליה של 9.3% מתחילת השנה - מחציתה בשבועיים האחרונים, בעקבות הפחתת הריבית; גם בדקות אלה הוא ממשיך להתחזק לאחר קביעת היציג; הערכות ל-2002: מגמת הפיחות בשער השקל תימשך

הדולר קבע שיא של כל הזמנים ביום המסחר האחרון בשוק המט"ח לשנת 2001. שערו היציג נקבע היום על 4.416 שקלים, כ-0.7 אחוז מעל השער היציג שנקבע ביום שישי האחרון. בכך השלים הדולר עלייה של כ-9.3 אחוז מתחילת השנה, כאשר מחציתה התבצעה בשבועיים האחרונים, בעקבות הפחתת הריבית החדה. לאחר קביעת היציג ממשיך שערו של הדולר לעלות לרמה של 4.42 שקלים.

בחדרי העסקות דיווחו על מסחר רגוע יחסית, כאשר ניכרת עצבנות עקב העובדה כי זהו היום האחרון של השנה. להערכת סוחרים, הדולר עשוי להתחזק בימים הקרובים, זאת עם חזרת הפעילים מחו"ל מחופשת סוף השנה, ועם התפוגגות הלחצים של סוף השנה בשוק המט"ח.

הגופים הכלכליים, שמנסים להעריך את התנהגותו של הדולר בשנה הבאה, מציינים כי צפוי פיחות בשער השקל, אך לא פיחות חד. להערכתם, הדולר ייסחר בטווח מחירים של 4.4-4.5 שקלים. להערכתם, לא צפויה נהירה של הציבור לדולר, כמו בפעמים קודמות בהן התבצע פיחות מהיר.

יש לציין, כי מאז הפחתת הריבית שגרמה לזינוק בדולר, הוכפל נפח המסחר היומי הממוצע בדולר. לפי נתוני בנק ישראל מסתכם נפח המסחר בכל אחד מהימים האחרונים בכ-1.2 מיליארד דולר. ניתן לראות שהדולר נחלש השנה מול יתר המטבעות בסל, מלבד המטבע היפאני - הין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully