וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תקציב רשות השידור לשנת 2002 יקוצץ ב- 6%

רוני קורן-דינר

31.12.2001 / 16:53

מחר תדון ועדת הכספים של הרשות באישור התקציב לשנת 2002, שיעמוד על 808 מיליון שקל; התוכנית "בוקר טוב ישראל" לא תבוטל

מחר תדון ועדת הכספים של הרשות באישור התקציב לשנת 2002, שיעמוד על 808 מיליון שקל - קיצוץ של כ-6% לעומת תקציב שנת 2001, שעמד על 865 מיליון שקל. ייתכן כי לסכום זה יתווספו עלויות בסך כמה מיליוני שקלים נוספים, אולם ככול הנראה לא יעלה התקציב על 820 מיליון שקל.

הפעם מקווים ברשות השידור לא לחזור לתסריט השנה שעברה, שבה התעכב אישור התקציב למשך קרוב לחצי שנה. זאת, בשל חילוקי דעות בין המנכ"ל הקודם, אורי פורת, לבין המוסדות הציבוריים של הרשות, בדבר גובה הסכום שנשאר בקופה ודרישת הוועד המנהל לערוך בדיקה יסודית בהתנהלות הכספית של הרשות.

מנכ"ל הזמני של הרשות, רן גלינקא, הודיע כי ינסה להוציא לפועל את תוכנית ההבראה המונחת על שולחן ההנהלה זה כארבע שנים, ובכללה קיצוצים של "עשרות מיליוני שקלים בתקציב", כדבריו, והוצאת מאות עובדים לפרישה מוקדמת. גלינקא אף ביקש מראשי המחלקות ברשות להכין רשימות עובדים המועמדים לפרישה, וכבר החלו מגעים בין ועדי העובדים השונים ברשות לבין ההנהלה.

לבקשתו של גלינקא, התכנסה אמש ועדת הטלוויזיה של רשות השידור, בראשות ד"ר יהודית אורבך, כדי לדון בהמשך קיומה של תוכנית הבוקר "בוקר טוב ישראל" בערוץ הראשון. גלינקא הציע לבטל את התוכנית בשל עלותה הגבוהה - 10 מיליון שקל לשנה, על מנת לחסוך בעלויות המשדרים. ואולם, ועדת הטלוויזיה שכנעה אותו בנחיצותה של תוכנית בוקר בערוץ הציבורי, ולפיכך הוסכם לרענן את פורמט התוכנית ולא להורידה מן האוויר לפי שעה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully