וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הארגון הארצי של חברות כ"א דחה את הסכם מנפאואר וההסתדרות

עינב בן יהודה

1.1.2002 / 14:05

יו"ר הארגון: "אם רוצים לדבר על שינוי בתנאי הסכם עבודה, יש לדבר עם הארגון הזה ולא עם קבוצה פורשת הפועלת במחתרת בניגוד לאינטרסים של הענף"

הארגון הארצי של חברות כ"א קיבל אתמול החלטה פה אחד לא להצטרף להסכם הקיבוצי שנחתם בין ההסתדרות לחמש חברות כ"א הגדולות (מנפאואר, או.אר.אס, תיגבור, דנאל ואורטל), המסדיר תנאי העסקתם של עובדי כ"א.

אברהם גלאי, יו"ר הארגון הארצי של חברות כוח האדם, המאגד כ-100 חברות, ציין כי הארגון מאמין שההסכם שנחתם לפני כשבועיים רע לכלל המעסיקים במשק, ויביא להגברת האבטלה ולחיסול מרבית חברות כוח האדם בישראל. "הסכם חברת מנפאואר נגוע בחוסר תום לב, הולכת שולל וניסיון לקדם את האינטרסים המיוחדים שלה".

גלאי הדגיש כי יש בהסכם תנאים קיצוניים חמורים, המהווים פגיעה קשה בעקרונות חופש הפעולה העסקי, בהם הגבלת אופי וסוג העבודות במסגרתן ניתן לעשות שימוש בעובדי חברות כ"א על בסיס עקרון הזמניות.

גלאי אמר שארגון המעסיקים היציג של ענף כוח האדם בישראל הוא הארגון הארצי של חברות כוח האדם המאוגד במסגרת איגוד לשכות המסחר. "אם רוצים לדבר על שינוי בתנאי הסכם עבודה, יש לדבר עם ארגון זה, ולא עם קבוצה פורשת הפועלת במחתרת בניגוד לאינטרסים של הענף", אמר גלאי.

לפני כשבועיים חתמה ההסתדרות הכללית על הסכם קיבוצי כללי למשך שנתיים עם חמש חברות כוח האדם המובילות במשק, באשר לזכויות עובדי החברות. ההסכם כולל סעיפים בנוגע לתנאי העסקתם, מעמדם וזכויותיהם של עובדי כוח האדם, ותוקפו מותנה בחתימתו של שר העבודה והרווחה על צו הרחבה.

החברות חתמו לפני כחצי שנה על הסכם קיבוצי עם ההסתדרות הלאומית. משמעות ההסכם החדש היא כי הן חזרו בהן מן ההסכם עם ההסתדרות הלאומית, אשר לא הצליחה להשיג צו הרחבה, ועל כן הוא נותר ריק מתוכן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully