וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיקרוסופט היא החברה העשירה ביותר בעולם

סוכנויות הידיעות

2.1.2002 / 10:37

בקופתה 36 מיליארד דולר במזומן, מדי חודש גדל הסכום בעוד מיליארד דולר לנוכח תזרים המזומנים החיובי

חברת מיקרוסופט החזיקה בקופתה 36 מיליארד דולר במזומן בסוף הרבעון השלישי של שנת 2001, ובכך היתה לחברה העשירה ביותר בעולם, כך אמרו אנליסטים.

סכום המזומנים שבקופת החברה גדל מדי חודש בכמיליארד דולר לנוכח תזרים המזומנים החיובי של החברה, העריך אנליסט גולדמן סאקס, ריק שרלונד.

היקף המזומנים שבידי ענקית התוכנה עולה בשיעור ניכר על זה של חברות אחרות דוגמת ג'נרל אלקטריק, שבקופתה כ-8.8 מיליארד דולר במזומן, ואיי.בי.אם עם מעט יותר מ-4 מיליארד דולר.

הסכום העצום בו החזיקה מיקרוסופט לא צפוי לשמש למיזוגים ורכישות, נוכח הנטייה המסורתית של החברה לרכוש בעיקר מתחרות קטנות. עם זאת, שילמה מיקרוסופט בשנה שעברה כמיליארד דולר תמורת Great Plains Software.

מיקרוסופט אף לא צפויה כנראה לחלק דיווידנד לבעלי המניות שלה, משום שהחברה נוטה בדרך כלל להשקיע מחדש את הכסף המזומן שלה בעסקיה, או ברכישה חוזרת של מניות שלה במטרה למנוע דילול של מניית החברה בעקבות תוכנית האופציות הנרחבת של מיקרוסופט לעובדים.

אנליסטים מעריכים כי ייתכן שהחברה מעדיפה לשמור כסף מזומן בקופתה למקרה שבית המשפט יחליט להטיל עליה קנסות כבדים בעקבות הפרת חוקי ההגבלים העסקיים בארה"ב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully