וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המועצה לשידורי כבלים ולוויין מתכנסת לבדיקת קבוצת חדשות ישראל

רוני קורן-דינר

2.1.2002 / 12:46

לאחר פסילת מועמדותה של חדשות 24 בביהמ"ש העליון, נדרשה המועצה לבדוק שנית האם חדשות ישראל עומדת בתנאי המכרז להפעלת ערוץ החדשות


בשעה זו מכונסת המועצה לשידורי כבלים ולוויין לבדיקה מחודשת בעניין מועמדותה של קבוצת חדשות ישראל להפעלת ערוץ החדשות הייעודי. זאת, לאחר שלפני כשלושה שבועות קיבל ביהמ"ש העליון את ערעורה של הקבוצה, בראשות משה שלונסקי ואילנה דיין, ופסל את הקבוצה שזכתה במכרז, חדשות 24, בראשות נסים משעל ויעקב אילון.

ביהמ"ש נמנע מלהכריז על חדשות ישראל כזוכה, והחזיר את הדיון במועמדותה של חדשות ישראל למועצה לשידורי כבלים ולוויין, שאירגנה את המכרז וכן הכריעה בזהותם של הזוכים. קבוצת חדשות 24 נפסלה לאחר שביהמ"ש העליון פסק כי לא עמדה בתנאי המכרז, כיוון ששיעור הבעלות הזרה בקבוצה עלה על 66% - בניגוד לפרשנות המועצה בדבר חישוב הרכב הבעלות.

לדברי דורית ענבר, יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין, שתי הקבוצות היו טובות וראויות להפעלת ערוץ החדשות - והיא מקווה שלא יהיה צורך לבטל את המכרז ולכוננו מחדש. אם אכן תחליט המועצה להעניק את הזכייה לחדשות ישראל, רשיון השידור צפוי בתוך מספר שבועות. דירקטוריון חדשות 24 הודיע השבוע על התפרקות הקבוצה.


** TheMarker הוא ספק תכנים לקבוצת חדשות ישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully