וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הראל שוקי הון: הכנסות ריטליקס בשנת 2002 צפויות להסתכם ב-77 מיליון דולר

אלי דניאל

2.1.2002 / 12:57

ההכנסות ממיזם סטור אליינס עתידות להגיע השנה ל-4-6 מיליון דולר; מותירים המלצת "קנייה חזקה" למניה ומעלים את מחיר היעד ל-116-118 שקל;

בית ההשקעות הראל שוקי הון מפרסם היום עדכון להמלצתו למניית ריטליקס , לאחר שבתחילת השבוע הודיעה החברה כי תעמוד בתחזיותיה לשנת 2001 וכי הכנסותיה יסתכמו ביותר מ-59 מיליון דולר.

האנליסט מיכה מלכה מותיר המלצת "קנייה חזקה" למניית החברה תוך שהוא מעלה את מחיר היעד מ-108 שקל לטווח מחירים של 116-118 שקל, גבוה בכ-60% ממחיר המניה בשוק.

מלכה מציין כי ברבעון הרביעי של 2001 החל החברה במו"מ מתקדם עם בנק לאומי למכירת 10% ממניות חברת הבת, סטור אליינס ישראל, לפי שווי של כ-20 מיליון דולר. להערכת מלכה, עם כניסת הבנק לסטור אליינס, תוכל החברה להציע פתרונות בנקאיים מגוונים, כמו תשלומים אלקטרוניים, מסלקת כספים וכיו"ב.

האנליסט מציין כי החברה ממשיכה להפנות משאבים לפיתוח טכנולוגיות ומוצרים חדשים, כאשר במהלך הרבעון השלישי היא השקיעה כ-3.6 מיליון דולר במו"פ. לדברי האנליסט, מרבית השקעה האמורה היתה בהמשך פיתוח פלטפורמת המסחר האלקטרוני של החברה, ה-ReMA (Retalix e-Marketplace Applications).

בהתייחסו לשלושת הרבעונים הראשונים של 2001 מציין האנליסט כי החברה הציגה צמיחה מרשימה, אשר הושגה בעיקר בשוק האמריקאי למרות ההאטה הכלכלית בארה"ב. לדבריו, תהליך הגלובליזציה של רשתות המזון ותהליך הרחבת מגזרי פעילותן, היו בין הגורמים המשפיעים ביותר על ענף קמעונאות המזון. החרפת התחרות והירידה ברווחיות התפעולית של פעילות המזון הבסיסית חייבה את החברות בענף לפנות למגזרי פעילות חדשים ולהתחיל בהתייעלות. כדי להצליח בכך, נוצר בקרב קמעונאיות המזון צורך בהתקנת פתרונות תוכנה שיתנו מענה לדרישות החדשות, וריטליקס היא אחת החברות המספקות פתרונות כאלה.

מלכה סבור כי ההכנסות ב-2001 יסתכמו בכ-59.7 מיליון דולר והרווח הנקי יגיע לכ-5.2 מיליון דולר. באשר לשנת 2002, מלכה מעריך כי בשנה זו תמשיך החברה בקצב צמיחה דו ספרתי ותשיג הכנסות בהיקף של כ-77 מיליון דולר ורווח נקי של כ-6.2 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully