וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרשות לניירות ערך מפגינה שרירים

אלי דניאל

2.1.2002 / 13:22

תגביר מאמצי האכיפה על התאגידים בשל פיגור בפרסום דו"חות מיידיים, לאור התרבות המקרים בהם הוגשו דיווחים באיחור

רשות ניירות ערך הודיעה היום כי היא רואה בחומרה פיגור בפרסום דו"חות מיידיים על ידי תאגידים. הודעה זו של הרשות פורסמה לאחר שבזמן האחרון התרבו המקרים בהם הוגשו דיווחים מיידיים באיחור. בין היתר, נרשמו איחורים רבים בהעברת דיווחים על חילופי נושאי משרה בכירים בתאגיד, זימון לאסיפות כלליות, רכישות ומכירות של נכסים או פעילויות מהותיים, שינויים באחזקות בעלי ענין והחלטות דירקטוריון.

בהקשר זה ניתן לציין כי תקנות ניירות ערך קובעות במדויק את המועדים בהם יש להגיש דו"ח מיידי על אירוע מהותי. כך למשל, תאגיד שנודע לו על אירוע כזה עד לשעה עשר בבוקר ביום מסחר כלשהו, מחויב להגיש את הדו"ח המיידי עד לשעה אחת בצהרי אותו היום. תאגיד שנודע לו על אירוע המצריך דיווח מיידי בשעה מאוחרת יותר, חייב לדווח על האירוע עד לשעה עשר בבוקר יום המחרת. כל דיווח המגיע לאחר מכן, נחשב כאיחור.

במכתב שפירסמה רשות ניירות ערך היא מבהירה לתאגידים כי היא רואה חשיבות רבה בהקפדה על הוראות החוק בנושא זה. כמו כן, הרשות הזהירה את התאגידים המאחרים כי איחור בדיווח הוא עבירה פלילית בהתאם לחוק ניירות ערך. המכתב האמור, שנשלח היום ע"י הרשות לכל התאגידים שחוק ניירות ערך חל עליהם, מסתיים באמירה "הרשות רואה בחומרה את ההתרופפות שחלה בעמידה בחובות הדיווח במועדן, והיא מתכוונת להגביר את הפיקוח ואת מאמצי האכיפה על מנת לעקור תופעה זו מן השורש".

"אנחנו לא מתכוונים לעבור בשתיקה על האיחורים הללו", אמרה היום יו"ר הרשות, מירי כץ, "לדיווח במועד יש חשיבות רבה, בעיקר בתקופה של שינויים כלכליים בארץ ובעולם. הדברים מגדילים באופן משמעותי את רמת אי הוודאות ומגבירים את הצורך בעדכון שוטף ומיידי של ציבור המשקיעים על אירועים שעשויה להיות להם השפעה מהותית על מחיר ניירות הערך של התאגידים. ההתראה ניתנת על מנת לעורר את ערנות התאגידים ולגרום להם להקפיד ביתר תשומת לב על מילוי הוראות החוק בתקווה שיהיה בכך כדי למנוע את הצורך להיזקק להליכים פליליים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully