וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר ממשיך לשבור שיאים: השער היציג נקבע על 4.437 שקלים

שלומי גולובינסקי

2.1.2002 / 16:01

בחדרי העסקות אומרים כי העלייה החדה בדולר באה על רקע היערכות הסוחרים בשוק לפגיעה הגדולה של אג"ח מסוג גלבוע, הצמוד לדולר


הדולר ממשיך לשבור שיאים: השער היציג הראשון לשנת 2002 נקבע על 4.437 שקלים, המשקף התחזקות של 0.47% בשערו של המטבע האמריקאי. גם במהלך המסחר שמתנהל לאחר קביעת היציג, ממשיך הדולר לשבור שיאים והוא נסחר כעת ברמה של 4.445 שקלים.

המסחר נפתח היום בירידות של עד כרבע אחוז, בעיקר על רקע מימושי רווחים של בנקים זרים, אולם מהר מאוד התברר שמי שמיהר לממש, פעל מהר מדי. החל משעות הצהרים, השתנתה המגמה בשוק המט"ח, והדולר חזר למסלול המוכר של העליות שהלכו והתחזקו ככל שהתקדם המסחר.

בחדרי העסקות אומרים כי העלייה החדה בדולר באה על רקע היערכות הסוחרים בשוק לפגיעה הגדולה של אג"ח מסוג גלבוע, הצמוד לדולר. הגלבועים יפקעו ביום שלישי הקרוב, אולם השער היציג לפיו יפקעו ייקבע לפי השער היציג של יום שישי הקרוב.

מדובר בסדרת אג"ח בהיקף של מיליארד וחצי שקל, ולכן, מלבד הנטייה להוביל לשער יציג גבוה ככל שניתן ביום שישי, יצטרכו הפעילים למצוא אפיקי השקעה אחרים לכספים שישתחררו מהאג"ח הדולרי. היום העריך רפי כהן, מנהל חדר המט"ח של מוריץ-טוכלר, כי הדולר יגיע לרמות של 4.45 שקלים, ואז יתקל במשוכת התנגדות.

כהן מציין סיבה נוספת שתורמות לעליות בדולר, והיא הצורך של פירמות עסקיות לחדש את ההגנות המט"חיות שלהן. ההגנות של הרבה חברות פקעו בשנה שעברה, ולכן חלקן צריכות להתכסות כנגד אפשרות של התחזקות עתידית בדולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully