וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"מסע אחר" מבקש מביהמ"ש למנוע מאייל פלד את הוצאת המגזין "מסע עולמי"

אמיר הלמר

2.1.2002 / 16:12

טוען כי מתמונות הגיליון החדש של "מסע עולמי" ניתן ללמוד כי המגזין הולך בעקבות סגנונו ועיצובו של "מסע אחר" עד כדי גניבת עין

מגזין "מסע אחר" פנה לביהמ"ש המחוזי בתל אביב בתביעה לאסור על אייל פלד, מגיש ומפיק תוכנית הטלוויזיה מסע עולמי, להוציא ולשווק כתב עת בשם "מסע עולמי" או כל שם דומה המקיים הטעיה עם השם "מסע אחר".

המגזין "מסע אחר", העוסק בכתיבה בתחום התיירות, הטיולים והתרבות, טוען באמצעות עו"ד יואל פרייליך כי רכש לעצמו מאז הקמתו ב-1987 מוניטין ניכר והוא נקרא כיום ע"י עשרות אלפי קוראים נאמנים.

"מסע אחר" טוען כי כבר בשנת 1994 הפיק פלד תוכנית טלוויזיה בשם "מקום אחר", שמאוחר יותר החליפה את שמה ל"מסע עולמי". התובע טוען כי כבר אז פנה לפלד והתריע בפניו כי השם שבחר מהווה הפרה של זכויותיו וניסיון להיבנות מהמוניטין שצבר המגזין "מסע אחר".

התראות אלו, טוען המו"ל של "מסע אחר", נענו בתחילה ע"י פלד בחיוב. לטענת התובע, פלד הודיע כי בכוונתו לשנות את שם התוכנית שלו ל"מהודו ועד כוש", אולם אחר כך חזר בו בטענה כי ערוץ 2 מעוניין להשתמש בשם "מסע עולמי".

עם זאת, טוען "מסע אחר", פלד התחייב בפניו כי לא ייכנס לתחום העיתונות הכתובה.
ואולם לאחרונה התברר לתובע כי פלד התקשר, למרות הבטחותיו, עם חברת אס.בי.סי להוצאת כתב עת תחת השם "מסע עולמי".

התובע מציין כי מתמונות הגיליון החדש של "מסע עולמי" ניתן ללמוד כי המגזין הולך בעקבות סגנונו ועיצובו של "מסע אחר" עד כדי גניבת עין. עוד מציין התובע כי התברר לו שהמגזין החדש מגייס כוח אדם אשר עבד ומזוהה עם "מסע אחר", כמו עורכת האינטרנט של מסע אחר, כתבים וצלמים.

עוד טוען "מסע אחר", כי נודע לו שבכוונת יזמי המגזין החדש למכור אותו במחירי היצף של 10 שקל לגיליון, לעומת 46 שקל - מחיר גיליון של "מסע אחר" - והדבר עלול לטענתו לגרום לו לנזקים כבדים.

"מסע אחר" אף ביקש כי ביהמ"ש יוציא צו מניעה זמני נגד פלד אך ביהמ"ש דחה את בקשתו. (ת.א 1001/02)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully