וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נבלמה העלייה בשער הדולר - ירד שוב אל מתחת ל-4.48 שקלים

אלי דניאל

3.1.2002 / 15:44

מחזורי המסחר גבוהים מאוד; הערכות: המסחר בדולר ימשיך להיות תנודתי סביב טווח של 4.40-4.50 שקלים בימים הקרובים


מסחר תנודתי מאוד מתנהל היום בשוק המט"ח, כאשר הפיחות בשער השקל, נמשך. בשעה זו נסחר הדולר סביב רמה של 4.4774 שקלים, עלייה של כ-0.9%, ושל יותר מ-4 אגורות, לעומת השער היציג שנקבע אתמול על 4.4370 שקלים. במהלך המסחר, בעקבות הביקושים הערים, חצה הדולר פעמיים את רמת 4.48 השקלים תוך שהוא מגיע גם לרמה של 4.4850 שקלים.

הדולר אינו המטבע היחידי הרושם היום עלייה חדה, שכן, היורו מתחזק כעת בשיעור של כ-1.1% לרמה של 4.0498 שקלים, לאחר זינוק של כ-2.5% שרשם אתמול. סל המטבעות עולה בכ-0.9% לרמה של 4.547 שקלים.

סוחרים מציינים כי העליות בדולר מתבצעות במחזורי מסחר גבוהים, אך בצורה מתונה ורגועה, וכי לא מורגשת פאניקה בקרב הציבור הרחב. לפי הערכות, קרנות המט"ח גייסו 300 מיליון דולר מאז הפחתת הריבית, כך שמדובר בסכום מזערי מנכסי הציבור המוחזקים באפיקים השקליים.

בימים האחרונים ניכרה ציפייה רבה בקרב הפעילים בשוק המט"ח לגבי אופי הפעילות של הזרים בדולר. המשקיעים הזרים לא פעלו במהלך הפיחות האחרון בשער השקל, אולם נראה כי הם מעריכים כי קיים פוטנציאל להמשך הפיחות. הוכחה לכך היה ניתן לקבל אתמול, שכן הם הצטרפו למגמה ברכישת דולרים. לפי הערכות הסתכמו רכישות אלו בכמה עשרות מיליוני דולרים.

"הכותרות בעיתונים מפחידות, אך בינתיים הציבור מגלה בגרות, ולא רץ לדולר. הוא יודע מניסיון העבר שלאחר פיחות מגיע ייסוף, ואפשר גם להפסיד מהשקעה בדולר", אומר אחד הסוחרים.

להערכת סוחרים, הדולר ימשיך להיסחר תוך תנודתיות, והוא צפוי לנוע בטווח מחירים רחב של כ-4.40-4.50 שקלים בשבוע הקרוב. הביקושים לדולר גברו בימים האחרונים על רקע פידיון אג"ח דולריות בסך של כ-400 מיליון דולר שיתבצע לפי השער היציג של יום שישי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully