וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ' עלול לרשום הפרשה של 2.1 מיליארד דולר ברבעון הרביעי

דפנה מאור

6.1.2002 / 12:11

ההפרשה שקולה ל-10% מהערך המאזני של בנק ההשקעות, ועלולה להשפיע לרעה על המניה

מריל לינץ' עלול לרשום הפרשה של 2.1 מיליארד דולר ברבעון הרביעי כנגד הוצאות ארגון מחדש, כך עולה מדו"ח של בנק ההשקעות בר סטרנס. הפרשה שכזו מייצגת 10% מהערך המאזני של מריל לינץ' נכון לסוף ספטמבר.

האנליסטית איימי ביוט מבר סטרנס כתבה כי השפעת ההפרשה על המניה עשויה להיות משמעותית, וכי לא נראה שוול סטריט מצפה למחיקה כה גדולה.

המיתון הגלובלי היכה במריל לינץ' בעוצמה רבה יותר משאר בנקי ההשקעות. הבנק הכריז על תוכנית נרחבת לקיצוץ עלויות לקראת סוף השנה, והצטרף למתחריו מורגן סטנלי ו-UBS ורבורג, שהודיעו על הקפאת שכר. מריל לינץ' הציע ל-66 אלף עובדיו להצטרף לתוכנית פרישה מרצון - ועד כה כ-2,600 עובדים קיבלו על עצמם את התוכנית, ביניהם האנליסט הידוע הנרי בלודג'ט.

בית ההשקעות הציע לעובדיו תוכנית של פרישה מרצון עם היקלעה לקשיים, בעקבות נפילת השווקים. הפגיעה הוחרפה בעקבות התמוטטות מרכז הסחר העולמי, שהיה סמוך למטה החברה. תחזית דירוג האשראי של מריל לינץ' הורדה בדצמבר לשלילית, לאחר שהבנק דיווח על נפילה חדה ברווחיו.

הפיטורים היו אמורים לחול על 40% מבנקאי ההשקעות בתחום הטכנולוגיה והטלקום ו-15% מבנקאי ההשקעות למוסדות פיננסיים. הצעת הפרישה הוגשה לפני כחודש לכ-66 אלף עובדי הבנק.

כמו כן, קיצץ מריל לינץ' בפעילותו בשווקים זרים, סגר סניפים ביפאן וצימצם במידה ניכרת את כוח העבודה שלו במזרח הרחוק.

ביוט מצפה כי מריל תרשום את ההפרשה כנגד פיטורי 5,600 עובדים באוקטובר-דצמבר, מהם 2,600 שפרשו מרצון. תחזית הרווח שמעניקה האנליסטית למריל היא 42 סנט למניה ברבעון הרביעי ו-2.34 דולרים למניה בשנה כולה. התחזית הממוצעת בקרב אנליסטים היום היא 48 סנט למניה עבור הרבעון הרביעי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully