וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דיסני ביטלה את הבונוסים והאופציות של המנכ"ל אייזנר בשנת 2001

ג'ורג' מאנס

6.1.2002 / 13:07

שכרו של אייזנר נפל מ-12 מיליון דולר ב-2000 למיליון דולר ב-2001; חשש לניגוד אינטרסים בתשלומים לחברת רואי החשבון של דיסני

מייקל אייזנר, מנכ"ל ויו"ר חברת דיסני , לא קיבל כל בונוסים או אופציות בשנת הכספים שהסתיימה ב-30 בספטמבר, לפי הצהרה שנתית שהגישה החברה ביום שישי. אייזנר ספג ביקורת רבה על התגמולים הגבוהים שקיבל מדיסני בעבר.

משכורתו הבסיסית של אייזנר ב-2001 היתה מיליון דולר, לעומת משכורת של 813 אלף דולר ב-2000. אולם, ב-2000 קיבל אייזנר שכר של 12 מיליון דולר, כולל בונוסים של 8.5 מיליון דולר ואופציות. בשנת 1998 גרף אייזנר 575 מיליון דולר ממכירת אופציות.

ועדת השכר של דיסני - הכוללת את השחקן סידני פואטייה - לא העניקה בונוס בשנת 2001 גם לנשיא דיסני, בוב איגר.

שלילת הבונוסים של אייזנר, לאחר שמניית דיסני איבדה 50% בשנת 2001, היא מסר מעורר חשש עבור עולם המנהלים הבכירים. בדומה לדיסני חשפה לוסנט בסוף דצמבר כי בגלל הביצועים הלוקים של החברה אף אחד ממנהליה הבכירים, כולל המנכ"ל הנרי שאכט, לא קיבל בונוסים עבור שנת הכספים 2001.

נתון אחר מעורר עניין בתצהיר שהגישה דיסני הוא התשלום שקיבלה חברת רואי החשבון של דיסני, פרייס ווטרהאוס קופרס. פרייס קיבלה 8.7 מיליון דולר בשכר על ביצוע ביקורת על ספרי החשבונות, אולם תשלומים עבור שירותים נוספים שלה חייבו את דיסני ב-42.9 מיליון דולר. בין היתר שילמה דיסני 11 מיליון עבור תכנון וביצוע של מערכת מידע פיננסית ו-25 מיליון דולר עבור מערכת רכש אלקטרונית ופיתוח מערכת האינטרה-נט של העובדים.

הבעיה העולה מהתשלומים היא ניגוד העניינים של פרייס ווטרהאוס, שאמורה לבצע ביקורת ללא משוא פנים על ענייניה הכספיים של דיסני. נושא דומה עלה בהקשר לחברת האנרגיה אנרון, שנמצאת עתה על סף התמוטטות. אנרון שילמה לרואי החשבון שלה 25 מיליון דולר תמורת ביקורת הספרים ו-27 מיליון דולר עבור עבודות נוספות, ועוררה בכך ביקורת רבה.

אחד מבעלי המניות של דיסני, יונייטד אסושיאיישן, מתכננן להציע כי דיסני תפסיק לספק חוזי עבודה לרואי החשבון שלה. דיסני ממליצה לבעלי המניות שלה להצביע נגד הצעה זו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully