וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כתב אישום כנגד מנהל סניף לשעבר בבנק הפועלים בשל נטילת שוחד וגניבה

אמיר הלמר

6.1.2002 / 15:38

נטען כי אישר ליווי פיננסי לפרויקטים של נדל"ן תמורת הנחה חריגה במחיר הבתים שירכוש בפרויקטים

פרקליטות מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה הגישה היום בבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום כנגד יצחק ברונסון, לשעבר מנהל סניף רמתיים של בנק הפועלים וכן כנגד רפאל טל ויורם חי, שני יזמי נד"לן, בו הם מואשמים בעבירות של מירמה קבלת ונתינת שוחד וכן גניבה בידי מורשה.

לטענת הפרקליטות, הסכימו השלושה במהלך השנים 1993-1994 לפעול במשותף לקידום פרויקטים בתחום הנדל"ן לשם הפקת רווחים.

פעילות השלושה כללה, לפי כתב האישום, איתור משקיעים על ידי ברונסון ואיתור קרקעות עבור המשקיעים באמצעות טל וחי.

הפרויקטים, על פי כתב האישום, היו צריכים להתבצע במימון מלא של המשקיעים שיביא ברונסון או באמצעות ליווי פיננסי שיינתן להם על ידי בנק הפועלים דרך סניף רמתיים.

ברונסון היה אמור לקבל בתמורה, על פי כתב האישום, הנחה חריגה במחיר בתים שירכוש. עוד נטען כי הנאשמים הסכימו שההנחה שתינתן תושת על המשקיעים ללא ידיעתם על ידי ברונסון, בדרך של ביצוע פעולות בחשבונותיהם בסניף תוך ניצול מעמדו כמנהל הסניף.

בין היתר נטען עוד כי הנאשמים קשרו קשר לקבל הלוואות במרמה מבנק הפועלים ולקבל במירמה ממנהל מס שבח מקרקעין פטור ממס שבח בגין מכירת הבתים שיבנו.

לצורך קבלת ההלוואות נטען בכתב האישום החליטו השלושה כי המשקיעים שיבחרו ידרשו להביא מטעמם אנשי קש ? תושבי חוץ מחבר העמים ? שיוצגו כביכול כרוכשי המגרשים, כבוני הבתים וכמוכרי הדירות עם השלמת הבנייה.

אנשי הקש, כך נטען, היו אמורים בהתאם לתוכנית לפתוח חשבונות בנק בסניף רמתיים ולקבל באמצעותם באישורו של ברונסון הלוואות בתנאים מטיבים.

כתב האישום מפרט שלושה אישומים בהם פעלו השלושה בהתאם לתוכניתם, כאשר באישום השני נטען כי ברונסון הכיר בשלהי 1993 בין שני הנאשמים הנוספים לבין איש העסקים הישראלי שעלה מחבר העמים - רומן דון.

לאחר מכן, נטען כי השלושה שטחו בפניו את התוכנית, לרבות הכוונה לעשות שימוש באנשי קש לצורך קבלת מימון מהבנק, וזה הסכים לתוכנית ואיתר עבורם משקיע ברוסיה בשם ויטלי משיצקי. האחרון קיבץ לצורך העניין 9 אנשי קש מחבר העמים שהוחתמו על טופסי פתיחת חשבון ובקשות הלוואה בסניף רמתיים.

עוד נטען כי בהתאם לתוכנית אישר ברונסון את ההלוואות שהתבקשו על סך 1.8 מיליון דולר.

באישום נוסף, נטען כי ברונסון פנה במחצית הראשונה של 1994 לאיש העסקים לב צ'רנוי, אחיו של איש העסקים מיכאל צ'רנוי, בהצעה להשקיע בפרויקט, ופירטו לפניו את כל פרטי ההשקעה הצפויה כולל השימוש באנשי קש.

צ'רנוי הסכים, לטענת התביעה, להיות משקיע בפרויקט, והתחייב להביא 12 אנשי קש מחבר העמים לצורך רישומם הפורמלי כמשקיעים ולקבלת הלוואות. מאוחר יותר, נטען כי נפתחו עבור אנשי הקש חשבונות בנק בסניף רמתיים. (ת.פ 40421/01)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully