וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר התייצב על 4.513 שקלים

ליאור כגן

7.1.2002 / 15:54

זו עלייה של חצי אחוז לעומת שערו היציג ביום שישי; הדולר משלים עלייה של כ-6.7 אחוז, או של כ-29 אגורות מאז הופחתה הריבית ב-2 אחוז

לאחר שכבר טיפס שערו של הדולר לרמה של 4.55 שקלים, נקבע שערו היציג על רמה של 4.513 שקלים - עלייה של כחצי אחוז לעומת שערו היציג ביום שישי. לאחר קביעת השער היציג נסחר הדולר ברמה של 4.5044 כלומר, למעשה, מגמת המסחר שהתאפיינה בבוקר בהתחזקות של הדולר משתנה. בסך הכל נחלש הדולר כעת בכ-1.1% מהשיא בו נסחר בשעות הבוקר.

המסחר אתמול באופציות הדולריות שיקפו את המשך ההתחזקות בדולר. הדולר פרץ עם פתיחת המסחר את הרמה הפסיכולוגית של 4.50 שקלים, והתחזק עד לרמה של 4.5550 שקלים.

ברמה זו הופיעו מוכרים, בעיקר חברות שניצלו את השערים הגבוהים להמרות דולרים. מכירות אלו ממתנות את העליות בדולר, וכעת הוא נסחר ברמה של 4.5250 שקלים, כ-0.8% מעל השער היציג האחרון שנקבע ביום שישי על 4.4910 שקלים. מאז הפחתת הריבית זינק הדולר בכ-6.9%, או בכ-29 אגורות.

מחדר העסקות של בנק דיסקונט נמסר כי מרווחי הקנייה/מכירה התרחבו לרמה של כאגורה, פי שלושה מהמרווחים שמצטטים הבנקים בימים כתיקונם. אי הוודאות בשוק המט"ח באה גם לידי ביטוי בעלייה בסטיית התקן באופציות הדולריות לרמה של כ-8.5%. בנוסף, נפח המסחר בדולר מסתכם ביותר ממיליארד דולר ליום, פי שניים מהממוצע בימים רגילים.

בחדרי העסקות מציינים כי הביקושים לדולר מגיעים מכל המגזרים - הציבור (בעיקר דרך קרנות הנאמנות), הבנקים, החברות, וספקולנטים. הפעילים בשוק המט"ח מעריכים כי במידה והפיחות יימשך, הנגיד ייאלץ להגיב בהעלאת הריבית. בינתיים, כלכלני הבנקים עידכנו את תחזיות האינפלציה, והם מעריכים כי מדדי המחירים של ינואר ופברואר יעלו בכ-1% כל אחד.

הדולר משלים בשעה זו עלייה של כ-6.7%, או של כ-29 אגורות מאז הופחתה הריבית ב-2%. הכלכלנים מתקשים להעריך מתי ייבלם הפיחות בשער השקל, וניתן לקבל הערכות מגוונות לגבי עוצמת הפיחות. הכלכלן הראשי של בנק הפועלים העריך אתמול כי הדולר יסיים את השנה ברמה של 4.50 שקלים, לאחר שייסחר בתנודתיות במשך חודשי השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully