וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלביט מערכות מדווחת חתמה על עסקה בהיקף של למעלה מ-80 מיליון דולר

אלי דניאל

7.1.2002 / 9:51

מסרה כי חוזים עליהם חתמה לפני כ-5 חודשים עם ממשלת ברזיל וחברת אמבראייר נכנסו לתוקפם

חברת אלביט מערכות מדווחת הבוקר על כניסתם לתוקף של מספר חוזים בהיקף כספי כולל של למעלה מ-80 מיליון דולר, עליהם חתמה החברה לפני כ-5 חודשים עם ממשלת ברזיל וחברת אמבראייר, יצרנית מטוסי ALX. זאת, לאחר שהושלמו מספר תהליכים, לרבות הסדר מימון העסקה.

כניסתה של אלביט מערכות לתוכנית מטוסי ה-ALX יחד עם חברת אמבראייר היא המשך לתוכנית להשבחת מטוסי F-5 של חיל האוויר הברזילאי, המבוצעת אף היא על ידי החברה ואמבראייר - תוכנית עליה הודיעה אלביט מערכות במהלך יוני 2001.

במסגרת חוזים אלה תספק אלביט מערכות מערכות אוויוניקה, ציוד ושירותי תחזוקה ותמיכה לוגיסטית למטוסי ה-ALX המיוצרים ע"י אמבראייר עבור חיל האוויר הברזילאי. מטוס ה-ALX, המוכר גם כ-Super Tucano, מיועד לשמש במשימות תקיפה ואימון של חיל האוויר הברזילאי ולקוחות פוטנציאליים אחרים. תוכנית ההצטיידות של חיל האוויר הברזילאי במטוסי ALX כוללת ייצורם של 76 מטוסים, והספקת המערכות והציוד תיפרש על פני תקופה של כ-4 שנים.

מערכת האוויוניקה שתסופק ע"י החברה תקנה למטוס הברזילאי יכולת ניווט מדויק, ניהול וכינון של סוגי חימוש שונים ותפעול מערכות בתא טייס מתקדם מסוג "Glass Cockpit".

יוסי אקרמן, נשיא ומנכ"ל החברה, אמר: "אנו שמחים להודיע היום על השתתפותנו בתוכנית הייצור של מטוסי ה-ALX - מהלך המחזק באופן משמעותי את יחסינו עם חיל האוויר הברזילאי, חברת אמבראייר ושותפינו בברזיל. אנו נעמיד לרשות התוכנית את מיטב משאבינו הטכנולוגיים, על מנת להבטיח יחד עם שותפינו את הצלחתה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully