וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עמי אבן: "עד סוף השנה יהיו כ-100 אלף מנויי אינטרנט מהיר לכבלים"

ערן גבאי

7.1.2002 / 12:32

מנכ"ל ערוצי זהב: "YES תגיע במקסימום ל-350 אלף מנויים"

"חברת הכבלים הממוזגת תספק שירותי טלפוניה 3 שנים אחרי מועד המיזוג", כך טוען עמי אבן, מנכ"ל ערוצי זהב, ומייחס את הערכתו זו למצב התעשייה, לעובדה שעוד לא אושר המיזוג, לטכנולוגיה שעדיין לא הגיעה לבשלות ולמצב העולמי של האטה והיעדר השקעות.

עם זאת, טוען אבן כי "הכניסה לטלפוניה היא מהלך נכון מבחינת חברות הכבלים והמדינה כאחד, וזו תאפשר תחרות בשוק וחלופה נוספת לצרכן. חשוב שיהיה יותר מגורם אחד שמעניק שירותי טלפוניה בשוק התקשורת הפנים ארצי".

אבן הוסיף כי "אין הכרח שהשירות יגיע לכל בית במדינה. הדבר החשוב הוא שתהיה לצרכן אפשרות לקבל את השירות גם מגורם נוסף".

אבן גאה על כך שלערוצי זהב למעלה מ-180 אלף מנויים דיגיטליים, וזאת אחרי 9 חודשי שירות בלבד. כמו כן, טוען אבן כי "כיום יש לנו כ-112 אלף מנויים שסיימו את שלב המבצעים ובחרו למעשה את חבילת הערוצים שהם רוצים לראות, כשמתוכם למעלה מ-30 אלף מנויים בחרו בחבילת המשחקים של החברה".

אבן מציין כי עם השלמת המערכת לקו חזור מהחברה ללקוחות, שתפעל בעוד כ-3 חודשים, יוכל המנוי לקבל ערכים מוספים רבים, והאפליקציות בהן השקיעה החברה יוכלו לבוא טוב יותר לידי ביטוי.

"תוך חודשים בודדים נגיע לשיווי משקל בין השחקנים בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית. כוונתי למלחמת המבצעים והמחירים בין הכבלים ללוויין. YES, להערכתי, תגיע במקסימום ל-350 אלף לקוחות, ולא יותר.

"ברור שאם יימשך המצב כפי שהוא היום, הדבר רק יעצים את אי הוודאות לקיום טלוויזיה רב ערוצית במדינה.

"העולם האנלוגי צריך להימחק לא יאוחר משנת 2003", קובע אבן, ומונה את האפשרויות שעומדות בפני החברות כדי להגשים את המהלך הזה: "דרך אחת היא להוריד מחיר על מנת למשוך גם מנויים קשים לשירות הדיגיטלי; הדרך השנייה היא למכור ממירים פשוטים יותר שחלקנו בסבסודם יהיה קטן הרבה יותר".

לגבי סבסוד הממירים, הנאמד היום בכ-60% ממחיר הממיר, טוען אבן: "ככל שנגיע מהר יותר לשיווי משקל בשוק, נוכל להקטין את רמת הסבסוד שלנו".

אבן מציין כי חברות הכבלים נערכות להתחיל בשיווק חבילות האינטרנט המהיר כבר בפברואר. "אני רואה בשירות האינטרנט המהיר שירות עממי", אומר אבן, ומגלה כיצד בכוונת חברות הכבלים לפעול לשיווק החבילות: "למרות שכוונת השירות היא להיות עממי, נתחיל בשיווקו בצורה שונה - ההתחלה תהיה זהירה וללא מחירי היצף.

"הכנסת המודמים החדשים לשוק תיעשה בהדרגה ובאופן איטי ומבוקר כדי שלא ניקלע לבעיית עומסים ותיפגע תדמית המוצר. לא נרוויח דבר אם נאפשר כניסה מהירה מדי לשוק, והמנויים לא יהיו מרוצים.

"לכן, שלב החדירה לשוק יהיה הדרגתי, יבוצע בדומה לאופן שבו ביצענו את המעבר לשירות הדיגיטלי וייעשה דרך המחיר. אני מקווה שמשרד התקשורת והגורמים בענף יאפשרו לנו להתחיל בשיווק החבילות כבר בפברואר", אמר.

אבן צופה כי חברות הכבלים יגייסו לשורותיהן כ-100 אלף מנויי אינטרנט מהיר עד סוף 2002.

לגבי נטישת המנויים, אומר אבן: "התחלנו את מלחמת השיווק עם הלוויין כשהיו לנו 470 אלף מנויים, והיום יש לנו 450 אלף מנויים - טוב בהרבה מהתחזיות".

אבן מגלה כי מספר המנויים המנצלים מבצעים של הכבלים ו-YES ועוברים ביניהן תכופות נאמד בכ-5% ממספר המנויים הכולל. "לא ניתן לעשות הרבה נגד התופעה הזו, אך ככל שיהיו פחות מבצעים התופעה תיעלם".

באשר לשיחות עם ספקי התכנים הגדולים במטרה להוריד את ההוצאה על תוכן של החברות, שגדלה כמעט פי ארבעה מיום כניסת הלוויין לתחרות, ציין אבן: "לא רק תבל פועלת בנושא זה אלא גם יתר החברות. איזושהי הצלחה תהיה לשיחות האלה, וכל אחוז נוסף שנוריד יהיה מבורך".

כשאבן נשאל מתי יעברו חברות הכבלים לרווח נקי, לאחר שברבעון השלישי של 2001 עברו לראשונה להפסד גולמי, הוא קובע בנחרצות: "תוך 3 שנים חברות הכבלים יעברו לרווח נקי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully