וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קליל מבטלת את תוכניות הפיצול - בוחנת גיוס הון בבורסה

שלומי גולובינסקי

7.1.2002 / 10:37

האחים דבוש, שרכשו בשנה שעברה את השליטה בחברה ב-100 מיליון שקל, מחזיקים כיום בחבילת מניות ששוויה בבורסה עומד על 66 מיליון שקל

ימים לא קלים עוברים על יצרנית הפרופילים המפסידה קליל , שהשליטה בה נרכשה בשנה שעברה על ידי האחים דבוש ב-100 מיליון שקל מידי דיסקונט השקעות , בשלהי כהונתו של יורם טורבוביץ'. המיתון הקשה השורר במשק, ההאטה בענף הבנייה והתחרות החריפה מצד היבואנים מובילים את בעלי השליטה החדשים בחברה לנסות פתרונות יצירתיים על מנת לשפר את מצבה הפיננסי של קליל.

אחד מהרעיונות שעלו בשנה שעברה היה פיצולה של החברה האם (קליל) לשתי חברות נפרדות - האחת תמשיך לפעול בתחום האלומיניום המסורתי, ואילו השנייה תיקרא קליל נדל"ן ותרכז את פעילות הנדל"ן של הקבוצה, הכוללת קרקע לתעשייה בכרמיאל וקרקע למגורים בקרית מוצקין.

היום מדווחת קליל כי הוחלט להשעות את הליך פיצולה של החברה. במקום זאת, מתכננים האחים דבוש לצאת בגיוס הון לחברה. עם זאת, בקליל אומרים כי דרכי ואופן הגיוס עדיין לא נקבעו. האפשרויות העומדות על הפרק הן בעיקר הנפקת זכויות, שתחייב את בעלי השליטה להזרים הון נוסף לחברה, ומכירת מניות רדומות המוחזקות על ידי קליל, באמצעות הצעת מכר לבעלי המניות הקיימים בחברה.

מכל מקום, קליל תפנה בקרוב לרשות ניירות ערך בבקשה שזו תאפשר לה לפרסם תשקיף לקראת גיוס הון. קליל, הנסחרת בתל אביב לפי שווי של 95 מיליון שקל, סיימה את תשעת החודשים הראשונים של 2001 עם הפסד מצטבר של 11 מיליון שקל במחזור של 161 מיליון שקל, המשקף ירידה של כ-20% ביחס למחזור המכירות בתקופה המקבילה אשתקד. את שנת 2000 סיימה קליל עם הפסד נקי של 20 מיליון שקל. לחברה אשראי בנקאי בהיקף של כ-60 מיליון שקל והון עצמי של 137 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully