וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד התקשורת שוקל לאפשר לבזק ולכבלים לרכוש תדרים לתקשורת פנים ארצית

ערן גבאי

7.1.2002 / 11:57

בנוסף המשרד שוקל להקטין את רוחב הפס המוצע לתחרות הפנים ארצית

משרד התקשורת בוחן אפשרות להקטין את רוחב הפס המוצע לחברות שירצו בעתיד לרכוש את תדרי ה-LMDS ולאפשר גם לבזק ולכבלים לרכוש את רצועות התדרים, כך נודע ל-TheMarker.

למעשה, מתכוון המשרד באופן זה להקל על השחקנים שירצו לקחת חלק בשוק הפנים ארצי. הקטנת ספקטרום התדרים כמוה כהקטנת אזורי הדרישה לאספקת השירות, וסביר גם כי זהו רמז לההערכה שהשוק הפנים ארצי ייפתח לתחרות, לפחות בשלב הראשון, בהדרגה ובפלח העסקי ולא בפרטי.

במשרד התקשורת מתייחסים לשוק ה-LMDS כשוק נישה ולא רואים בו כמנוף העיקרי לתחרות בבזק. זכות זו שמורה, לדעת המשרד, לחברות הכבלים, שהוא המצדד הגדול למיזוגן המלא.

במשרד התקשורת קיימת אכזבה מכך שסלקום החליטה למשוך חזרה את בקשתה להשתתף במכרז לתקשורת הפנים ארצית - ה-LMDS, אך עם זאת סבורים במשרד כי משאב התדרים הנתון בידי המדינה מחייב בחינה מחודשת של כללי פתיחת התחרות בשוק השיחות המקומיות.

אין בכוונת המשרד לזנוח את המכרז הפנים ארצי ולא לעשות שימוש בתדרים, על כן קיימת נכונות במשרד להקל בתנאי המכרז החדש ובחסמי הכניסה אליו. במשרד מבינים כי נדרש מהם לגבש כללים חדשים.

בזמן הקרוב צפוי משרד התקשורת לקיים דיון מסודר בנושא בהתאם לנסיבות הרלוונטיות - מצב השוק העולמי, מצב השוק הפיננסי והיכולת לקבל אשראי ספקים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully