וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

AOL-טיים וורנר פירסמה אזהרת רווח לשנת 2002

סוכנויות הידיעות

8.1.2002 / 9:34

תמחק 40-60 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2002 בשל החלתם של חוקי חשבונאות חדשים

ענקית המדיה AOL-טיים וורנר פירסמה אזהרת רווח לשנת 2002 ולרבעון הרביעי של 2001. כמו כן צפויה החברה לרשום מחיקה של 40-60 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2002 בעקבות התאמות חשבונאיות. לאחר פירסום ההודעה עלתה מניית החברה ב-2.3% במסחר שלאחר הסגירה.

כמו כן אישרה AOL שמועות קודמות לפיהן תרכוש את החזקותיה של ברטלסמן במיזם AOL-אירופה. חלקה של ברטלסמן, סך 49%, יירכש על ידי AOL תמורת 6.75 מיליארד דולר במזומן, בעקבות מימוש אופציית מכר שהיתה בידי ברטלסמן. AOL מקווה כי מיזם זה יאפשר לה לבצע את תוכניות ההתרחבות הגלובלית שלה, אך בשנת 2001 גרף הכנסות של 800 מיליון דולר בלבד.

החדשות של AOL מלמדות שההאטה בענף הפירסום תהיה חמורה מהצפוי. הורדת התחזיות נצפתה על ידי אנליסטים בימים האחרונים, שכן היעדים הקודמים של AOL נראו כמופרזים על רקע ההאטה הקשה בעולם המדיה. המחיקה העצומה מהווה אינדיקציה לירידת ערכי הנכסים בתעשיית המדיה בשנתיים האחרונות, מאז החליטה AOL לרכוש את טיים וורנר תמורת 156 מיליארד דולר.

המחיקה של AOL היא אחת הגדולות בהיסטוריה של עולם העסקים האמריקאי, ועולה בקנה אחד עם מחיקות ענק שביצעו חברות הטכנולוגיה בשנה החולפת כנגד איבוד ערך השקעותיהן.

AOL גם הורידה את תחזית הרווח על בסיס EBITDA (רווח לפני ריבית, מס, פחת והפחתות) ל-2002 וציינה שתוכניתה העסקית אינה מניחה התאוששות כלכלית השנה. תחזית צמיחת רווחי ה-EBITDA צומצמה ל-8%-12% לאחר שמוקדם יותר חזתה החברה צמיחה דו ספרתית ב-2002. לגבי הרבעון הרביעי צפתה AOL רווח EBITDA של 2.7 מיליארד דולר המהווה עלייה של 14% מהתקופה המקבילה.

מנהלי החברה אמרו שמצב שוק הפרסום הורע במחצית השנייה ופגע קשות בחטיבת אמריקה אונליין. לגבי השנה הנוכחית צפו המנהלים ששוק הפרסום ימשיך להידרדר במחיצת הראשונה ושהשנה כולה תסתיים ככל הנראה בירידה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully