חיים רמון יגבש את גרעין השליטה בלאומי

שלמה אליהו הודיע כי השר לשעבר חיים רמון ירכז מטעמו את גיבוש גרעין השליטה בבנק לאומי עם גורמים אחרים בישראל ובחו"ל

אתי אפללו

שלמה אליהו הודיע היום כי השר לשעבר חיים רמון ירכז מטעמו את גיבוש גרעין השליטה בבנק לאומי עם גורמים אחרים בישראל ובחו"ל.

בנוסף, פנה הבוקר יו"ר קבוצת אליהו במכתב ליו"ר הדירקטוריון של בנק לאומי בנוגע לקביעת מועד כינוס האסיפה הכללית השנתית לסוף אוקטובר 2010.

בימים האחרונים הגישו לדירקטוריון לאומי עוד 10 מועמדים את מועמדותם באמצעות האחזקה במניות כפי שמאפשר תקנון הבנק. עם זאת, בלאומי החליטו לפרסם את שמות המועמדים באופן מרוכז בסיום התקופה להגשת מועמדות ב-21 לחודש אפריל.

עם זאת ל-TheMarker נודע כי בין עשרת המועמדים לא נמצאים בשלב זה שלושת המועמדים הנחשבים מקורבים לראש הממשלה - משה טרי, איזי תפוחי ואורי יוגב. תפוחי הגיש בעבר את מועמדותו דרך תקנון הבנק כמועמד לבחירה באסיפה הכללית שהיתה מיועדת להתקיים בחודש אפריל, אך לאחר שבוטלה האסיפה הכללית הזו, תפוחי טרם הגיש שנית את המועמדות. עם זאת ל-TheMarker נודע כי עמוס ספיר, לשעבר יו"ר חברת הדירוג S&P מעלות, הגיש את מועמדותו לתפקיד.

ועדת המניות של לאומי מטעם המדינה, בראשות עו"ד מרגלית נוף, העבירה שלשום את רשימת מועמדי הוועדה לבחירה כדירקטורים באסיפה הכללית של בנק לאומי, שתתקיים ב-2 ביוני 2010.

הרשימה כוללת חמישה מועמדים לדירקטוריון, כמספר הדירקטורים שמסיימים את תפקידם. ברשימה יש ארבעה מועמדים חדשים ומועמד אחד שמכהן כיום בדירקטוריון, והוועדה ממליצה להאריך את כהונתו. הרשימה כוללת את המועמדים הבאים: דוד ברודט, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר; ד"ר אהוד שפירא, יו"ר הפניקס; יהודה דרורי, משנה לחשב הכללי באוצר ולשעבר המפקח על הביטוח; יואב נרדי, בכיר בבנק ירושלים; ומשה דברת, המכהן כעת כדירקטור בבנק לאומי.

הבנק פירסם את המכתב שהעבירה אליו הוועדה, ובו פירטה את הנימוקים לבחירה בחמשת המועמדים הללו. ועדת המניות הציגה את מועמדיה לאחר שריאיינה יותר מ-20 מועמדים פוטנציאליים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully