וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק עולה ביותר מחצי אחוז

גל אשד

9.1.2002 / 17:31

גילת עולה ב-5.6% על רקע הידיעות בנוגע לההסדר של החברה עם בעלי האג"ח

יום המסחר נפתח אמנם בירידות שערים, על רקע אזהרת הרווח של AOL-טיים וורנר שפורסמה אתמול - שעשויה להצביע על המחיקות הגבוהות בהיסטוריה, אולם הנאסד"ק התאושש ועולה עתה ב-0.75%. מדד הדאו ג'ונס שומר על איזון.

מניית גילת עולה ב-5.4%, מניית לוול 8 מוסיפה 10.7% ומניית קליקסופטוור עולה ב-6.3%. מנגד, יורדת מניית צ'ק פוינט ב-1.6%, מניית קומברס בכאחוז ומניית תרו יורדת ב-7.2%.

סקירת טרום מסחר

השווקים ינסו היום להתאושש מהירידות של אתמול, שקטעו רצף של עליות במהלך שלושת ימי המסחר הראשונים של 2002. יחד עם זאת, אזהרת הרווח מצידה של ענקית המדיה AOL - שעשויה להצביע על המחיקות הגבוהות בהיסטוריה - עלולה להעיב על המומנטום החיובי במדדים היום. מכל מקום, החוזים מצביעים כעת על עלייה של כ-0.2% בנאסד"ק וב-S&P 500 בפתיחת המסחר.

ענקית המדיה AOL-טיים וורנר פירסמה אתמול בלילה - כצפוי - אזהרת רווח לשנת 2002 ולרבעון הרביעי של 2001. מה שהיה פחות צפוי הוא הודעת החברה כי תמחק 40-60 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2002, בעקבות התאמות חשבונאיות. הדבר מהווה אינדיקציה לירידת ערכי הנכסים בתעשיית המדיה בשנתיים האחרונות - מאז החליטה AOL לרכוש את טיים וורנר תמורת 156 מיליארד דולר.

גילת - הסדר עם בעלי האג"ח?

מספר הודעות פורסמו היום מכיוון החברות הישראליות, טרם פתיחת המסחר. חברת אנ.די.אס הודיעה הבוקר כי היא תספק את פלטפורמת ה-Videoguard לרשת הכבלים הדיגיטליים הראשונה במזרח אירופה - של Versatel. זו שתוכל להציע ליותר מ-2 מיליון בתי אב במוסקווה גישה לשירותי טלוויזיה אינטראקטיוויים באמצעות תשתיות הכבלים הקיימות.

הפוטנציאל, אם כך, עבור אנ.די.אס יכול להתברר כגדול, שכן את הרבעון השלישי של השנה סיימה עם 25.7 מיליון ממירים דיגיטליים המכילים את הטכנולוגיה שלה, לאחר שהצליחה להוסיף 1.2 מיליון מנויים בהשוואה לרבעון השני של השנה. בנוסף, בית ההשקעות קרדיט סוויס העריך היום כי לא מדובר בעסקה משמעותית, אולם בכל זאת זו זכייה חשובה בגלל הפוטנציאל - יכולה להגיע להיקף של מיליוני דולרים. מותירים המלצת "קנייה" על כנה עם מחיר יעד של 44 דולר - פרמיה של 135% ממחירה הנוכחי.

מניה שעשויה היום לרכז עניין היא זו של פארמוס , על רקע דו"ח חדש של בית ההשקעות הישראלי אילנות בטוחה. באילנות מציינים כי פארמוס היא עדיין חברה של מוצר אחד - הדקסנבינול - אך במידה שהתרופה, הנמצאת בשלב מתקדם, תוכיח עצמה כהצלחה - תהא זו פריצת דרך אדירה עבור החברה.

שווי השוק של פארמוס היום הוא כ-140 מיליון דולר, ובאילנות בטוחה מעריכים כי השווי הראוי לחברה הוא של 202.5-242.7 מיליון דולר - כך ששוויה הכלכלי גבוה ב-50%-80% משווי השוק שלה. ההמלצה של בית ההשקעות למניה היא "קנייה" בסיכון גבוה, ומחירי היעד הם של 3.7-4.4 דולרים למניה.

מעניין יהיה לראות היום את ההשפעה של ההסדר החדש של גילת לוויינים עם בעלי האג"ח שלה. האג"ח של גילת - בהיקף של 350 מיליון דולר ובתשואה שנתית של 56% כיום, מכביד מאוד על החברה. כפי שפורסם היום ב-TheMarker, גילת לוויינים בוחנת אפשרות לפרסם הצעת רכש, ולרכוש בדרך זו את האג"ח הנמצא במחזור, בפרמיה על מחיר השוק הנוכחי.

בנוסף לפרמיה על מחיר השוק שיקבלו בעלי האג"ח תבצע גילת החלפה, כלומר תעניק לבעלי האג"ח איגרות חוב חדשות נושאות ריבית (קופון) זהה לריבית המקורית של האג"ח שהונפק בפברואר 2000. אלמנט נוסף שעומד לטובת בעלי שמתכננים בגילת להעניק לבעלי האג"ח היא הפחתה דרמטית של יחס ההמרה בין האג"ח למניות החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully