וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רגע לפני נעילת המסחר: עסקה בודדת של 2,200 שקל הפילה את המעו"ף ב-0.5%

ליאור כגן

8.1.2002 / 17:35

בשעה 16:43 - שתי דקות לפני נעילת המסחר - התבצעה עסקה במניות קבוצת דלק שהחמירה את הירידה במדד המעו"ף

בשעה 16:43 - שתי דקות לפני סגירת המסחר בבורסה - התבצעה עסקה במניות קבוצת דלק , שהשפיעה על מדד המעו"ף כולו בירידה של כ-0.5%. העסקה התבצעה בירידה של 20.32%, כלומר במחיר של 276 שקל. בעסקה החליפו ידיים 8 מניות של החברה במחיר כולל של 2,208 שקל. משקלה של קבוצת דלק במדד המעו"ף הוא 2.5%, כך שירידה של 20% במניה באה לידי ביטוי בירידה של 0.5% במדד המעו"ף כולו.

כאמור, הירידה במחיר המניה גררה ירידה נוספת של 0.5% במדד המעו"ף, שרשם לפני העסקה הבודדת ירידה של 1.5%. "ראיתי שהירידות במעו"ף מחמירות ורציתי להגיב בהתאם, אולם כאשר ראיתי שמדובר בעסקה בודדת במניות קבוצת דלק, הבנתי שזו ירידה זמנית", אמר אחד הסוחרים.

יש לציין כי שער הסגירה של מניית קבוצת דלק נקבע בירידה של 0.09% בלבד, בשער של 346.1 שקל, זאת משום ששער הסגירה נקבע לאחר שקלול של העסקות שנעשו במהלך היום. כלומר, העסקה הבודדת כמעט ולא השפיעה על שער הסגירה של המניה, וכך גם לא על מדד המעו"ף, אך הירידה הפתאומית במדד המעו"ף, שתי דקות לפני סיום המסחר, גרמה להערכות כי הירידות החמירו, וכנראה לתגובה מסוימת מצד חלק מהסוחרים.

פעילים בשוק ההון ציינו כי ייתכן כי מדובר בטעות, אך לא שללו את האפשרות שמדובר בניסיון נוסף להשפיע על המסחר בבורסה. בזמן כתיבת הכתבה לא ניתן היה להשיג את תגובת הבורסה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully