וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אודיוקודס עברה לרווח תפעולי של 1.8 מיליון דולר ברבעון הראשון

ניר צליק

28.4.2010 / 9:42

עקפה את התחזיות: ההכנסות צמחו ב-18.8% ל-34.8 מיליון דולר



אחרי ההאטה המשמעותית שרשמה בתחילת 2009, אודיוקודס סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם תוצאות שעלו על תחזיות האנליסטים. מגמת ההתאוששות בספקית פתרונות ה-voip שהחלה במחצית השנייה של 2009 נמשכת, על רקע החזרה להוצאה על תשתיות תקשורת בקרב ארגונים. הכנסות החברה הסתכמו ב-34.8 מיליון דולר, עלייה של 18.8% לעומת הכנסות של 29.3 מיליון דולר ברבעון המקביל.



הוצאות התפעול של החברה עמדו על 17.4 מיליון דולר, ירידה של 7.9% לעומת הוצאות תפעול של 18.9 מיליון דולר ברבעון המקביל. על רקע השיפור בהכנסות והירידה בהוצאות התפעול, עברה החברה לרווח תפעולי של 1.8 מיליון דולר לעומת הפסד תפעולי של 2.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.







בשורה התחתונה, סיכמה החברה את הרבעון עם רווח נקי של 1.8 מיליון דולר לעומת הפסד נקי של 3.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח המתואם, המחושב שניכוי מחיקות והוצאות בגין אופציות, הסתכם ב-2.6 מיליון דולר או 6 סנטים למניה לעומת הפסד מתואם של 1.4 מיליון דולר או 4 סנטים למניה ברבעון המקביל. אנליסטים חזו לחברה רווח מתואם של 4 סנטים למניה כך שהחברה עקפה את התחזיות ברבעון הנוכחי.



קופת המזומנים, ההפקדות וניירות הערך הסחירים הכילו 54.7 מיליון דולר בסוף הרבעון לעומת 52.9 מיליון דולר בסוף הרבעון הקודם.



בעקבות שינויים במדיניות חישוב המס בחברה, הורידה החברה 735 אלף דולר מהכנסותיה ב-2009 ו-1.2 מיליון דולר ב-2008, כאשר סכום זה לא משפיע על הרווח המתואם אלא רק על הרווח הלא מתואם. בנוסף, נחום פאלק, סמנכ"ל הכספים של החברה, יעזוב את תפקידו לאחר עשר שנים בחברה. שבתאי אדלרסברג, נשיא ומנכ"ל החברה, יחליפו בתפקיד עד שיימצא מחליף.



במהלך הרבעון חתמה החברה על שני הסכמים משמעותיים. הראשון, חוזה לשילוב תוכנת סקייפ במוצרי אודיוקודס, כאשר אלו יעשו שימוש בתוכנה במטרה להוזיל עלויות של שיחות בינלאומיות בארגונים בסדר גודל בינוני. במקביל, הודיעה אודיוקודס על תמיכה בטלפוני ip שעובדים בסביבת מיקרוסופט. כאשר ארגונים יכולים כעת לרכוש מרכזיות טלפון זולות יותר במקום אלו של סיסקו, שמחיריהן גבוהים יחסית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully