וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ' אימת את החששות: יקצץ 9,000 משרות

דפנה מאור

9.1.2002 / 15:02

בנוסף ירשום הפרשה של 2.2 מיליארד דולר; בר סטרנס הזהיר שהפרשה בגודל כזה עלולה להפיל את המניה

מריל לינץ', בית ההשקעות המוביל בארה"ב, הודיע כי בכוונתו לקצץ 9,000 משרות ולרשום הפרשה של 2.2 מיליארד דולר כנגד הוצאות הארגון מחדש בניסיון לשפר את רווחיותו על רקע המיתון הקשה, כפי שדווח בתחילת השבוע. במקביל הודיע הבנק כי למעט ההפרשות, יעמוד בתחזיות רווח של 48-50 סנט למניה ברבעון הרביעי, שייפלו מתוצאות של 93 סנט למניה ברבעון המקביל.

הפרשה של 2.2 מיליארד דולר שקולה ליותר מ-10% מהערך המאזני של מריל לינץ'. בתחילת השבוע הזהיר בר סטרנס כי הפרשה כזו עלולה להשפיע קשות על מחיר המניה, בעיקר לנוכח העובדה שוול סטריט לא ציפתה למחיקה כה גדולה.

המיתון הגלובלי היכה במריל לינץ' בעוצמה רבה יותר משאר בנקי ההשקעות. הבנק הכריז על תוכנית נרחבת לקיצוץ עלויות לקראת סוף השנה, והצטרף למתחריו מורגן סטנלי ו-UBS ורבורג, שהודיעו על הקפאת שכר. מריל לינץ' הציע ל-66 אלף עובדיו להצטרף לתוכנית פרישה מרצון - ועד כה כ-2,600 עובדים קיבלו על עצמם את התוכנית, ביניהם האנליסט הידוע הנרי בלודג'ט.

בית ההשקעות הציע לעובדיו תוכנית של פרישה מרצון עם היקלעה לקשיים, בעקבות נפילת השווקים. הפגיעה הוחרפה בעקבות התמוטטות מרכז הסחר העולמי, שהיה סמוך למטה החברה. תחזית דירוג האשראי של מריל לינץ' הורדה בדצמבר לשלילת, לאחר שהבנק דיווח על נפילה חדה ברווחיו.

הפיטורים היו אמורים לחול על 40% מבנקאי ההשקעות בתחום הטכנולוגיה והטלקום, ו-15% מבנקאי ההשקעות למוסדות פיננסיים. הצעת הפרישה הוגשה לפני כחודש לכ-66 אלף עובדי הבנק.

כמו כן קיצץ מריל לינץ' בפעילותו בשווקים זרים, סגר סניפים ביפאן, וצימצם במידה ניכרת את כח העבודה שלו במזרח הרחוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully