משבר? באפט ממשיך להרוויח

  חברת האחזקות ברקשייר התאווי ממשיכה להתאושש: הכנסותיה זינקו ב-41% ל-32 מיליארד דולר. החברה דיווחה על שיפור רבעוני רביעי ברציפות ברווחיה, שהסתכמו ב-3.6 מיליארד דולר

  מיכל רמתי

  ברקשייר התאווי, חברת האחזקות של וורן באפט, דיווחה על רווח נקי בסך 3.6 מיליארד דולר ברבעון הראשון, לעומת הפסד בסך 1.5 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. הכנסות החברה זינקו ב-41% והסתכמו ב-32 מיליארד דולר, הודות לרווחי השקעה. החברה ייחסה את השיפור בתוצאותיה הרבעוניות גם לרכישת חברת הרכבות ברלינגטון נורתרן סנטה פה, ולשיפור בתוצאות חברת החכרת המטוסים הפרטיים נטג'טס.

  זהו הרבעון הרביעי ברציפות בו רושמת ברקשייר שיפור בתוצאותיה, לאחר 6 רבעונים של ירידות, ולאחר שברבעון הראשון של 2009 רשמה את ההפסד הראשון שלה מאז 2001 בעקבות הפסדים גדולים בשוק הנגזרים. ברבעון הראשון של 2010 השקעותיה של ברקשייר הניבו רווחים גדולים, ופעילויות הייצור והשירותים שלה נהנו מההתאוששות הכלכלה האמריקאית. ביום שבת שעבר, בעת מפגש בעלי המניות השנתי של ברקשייר, הודיע באפט כי ברקשייר חוזרת לגייס עובדים, לאחר שבשנה שעברה פיטרה למעלה מ-20 אלף עובדים.

  בפברואר רכשה ברקשייר התאוויי את חברת הרכבות השנייה בגודלה בארה"ב, ברלינגטון נורתרן, תמורת 27 מיליארד דולר, בצעד שבאפט כינה "הימור של כל הקופה על כלכלת ארה"ב". ברקשייר רשמה רווח על הנייר בסך 979 מיליון דולר ברבעון הראשון בגין אחזקותיה הקודמות בברלינגטון - 22.5%. רכישת יתר החברה תרמה 282 מיליון דולר נוספים לברקשייר.

  סך הרווחים על ההשקעות בברקשייר הסתכמו ב-1.73 מיליארד דולר, לאחר שברבעון הראשון של 2009 רשמה החברה הפסד שיא בסך 4.98 מיליארד דולר בתחום זה. רווחי ברקשייר על הנייר מהשקעה בנגזרים הסתכמו ב-411 מיליון דולר. ברבעון הראשון ב-2009 דיווחה ברקשייר על הפסדים בסך 986 מיליון דולר מנגזרים, כולל תשלום של 675 מיליון דולר כנגד חדלות פרעון של אג"ח זבל כתוצאה מפשיטות רגל.

  הערך המאזני של ברקשייר זינק ל-147.2 מיליארד דולר בסוף מארס, לעומת 131.1 מיליארד דולר בסוף 2009. הערך המאזני למניה מסוג A עלה ב-5.8% ברבעון הראשון, לרמה של 89,374 דולר.

  רווחי חטיבת הביטוח של ברקשייר התאוויי, הכוללות את חברת ביטוח הרכב גייקו ואת חברות ביטוח המשנה ג'נרל רה וברקשייר התאוויי ראינשורנס, ירדו ב-3.5% והסתכמו ב-1.16 מיליארד דולר, בגין ירידת רווחי תחום ביטוח המשנה.

  חטיבת הייצור של ברקשייר התאוויי הכוללת את ישקר, אותה רכשה ברקשייר מידי משפחת ורטהיימר, דיווחה על גידול של 12% בהכנסותיה ברבעון הראשון, לסך של 4.08 מיליארד דולר. רווחי החטיבה לפני מס זינקו ב-89% והסתכמו ב-332 מיליון דולר ברבעון, בין היתר הודות לתוצאותיה של ישקר, כמו גם חברת הביגוד פרוט אוף דה לום וחברת הבתים הניידים פורסט ריוור.

  נטג'טס, החברה המחכירה מטוסים פרטיים לעסקים בתכנית טיים-שר, דיווחה על רווח לפני מס בסך 57 מיליון דולר ברבעון, לעומת הפסד בסך 96 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. הכנסות נטג'טס טיפסו ב-18% ברבעון.

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

   התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully