וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פורטוגל מתחייבת לקצץ הגירעון עוד השנה

9.5.2010 / 9:24

מסר מרגיע: ראש ממשלת פורטוגל, ג'וזה סוקרטס, הודיע כי יקפיא עבודות ציבוריות ופרויקטים, כגון בניית נמל התעופה החדש בליסבון. היעד: קיצוץ הגירעון ב-2% עד סוף 2010

ראש ממשלת פורטוגל, ג'וזה סוקרטס, התחייב בפני עמיתיו לאיחוד האירופי כי ממשלתו תקצץ את הגירעון התקציבי יותר מהמתוכנן השנה, לשיעור של 7.3% מהתמ"ג - כך אמר אתמול מקור בממשלת פורטוגל.

סוקרטס אמר למנהיגי האיחוד האירופי, במהלך פגישתם בבריסל ביום שישי, שממשלתו תעכב חלק מהעבודות הציבוריות המתוכננות במדינה כדי לאפשר את הקיצוצים. ממשלת פורטוגל התחייבה מוקדם יותר השנה לצמצם את הגירעון ל-8.3% לאחר שבשנה שעברה הסתכם ב-9.4% מהתמ"ג.

דבריו של סוקרטס הגיעו בעוד שבסוף השבוע פעלו בכירי האיחוד האירופי במרץ להקמת מנגנון תמיכה פיננסי שימנע את התפשטותו של משבר החוב של יוון למדינות נוספות בגוש היורו, ובראשן ספרד ופורטוגל, הסובלות מגירעונות גבוהים.

הלחץ על פורטוגל לערוך קיצוצים גדולים יותר בתקציבה הוגבר השבוע בעקבות החרפת החששות מהתפשטות משבר החוב באירופה, ולאחר שנרשמו ירידות חדות במחירי האג"ח הממשלתיות של פורטוגל. הפער בין התשואות על האג"ח הממשלתיות של פורטוגל לעשר שנים לבין מקבילותיהן הגרמניות הגיע ביום שישי ל-3.74% - רמתו הגבוהה ביותר מאז השקת היורו.

לדברי המקור, קיצוץ הגירעון יתאפשר, בין היתר, באמצעות השעיית בנייתם של נמל התעופה הבינלאומי החדש של ליסבון, והגשר מעל לנהר טאגוס, המחבר את העיר לנמל התעופה. ממשלת פורטוגל התחייבה מוקדם יותר השנה להקטין את הגירעון התקציבי ל-2.8% מהתמ"ג עד 2013, באמצעות הקפאת שכר במגזר הציבורי, ביטול הטבות מס והעלאת המסים על העשירים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully