יוון מדרדרת את השוק האירופי

קיצוץ בספרד, שביתה ביוון

ספרד "מקדימה תרופה למשבר" ומודיעה היום על קיצוצים דרמטיים במגזר הציבורי. ביוון נערכים לשביתה כללית נוספת בשבוע הבא. והבורסות? ממשיכות לטפס חזרה מעלה

עומר רבין
12/05/2010
רויטרס

(צילום: רויטרס, עריכה: יאיר דניאל)

עוד בוואלה!

מלא בסיבים תזונתיים וללא כולסטרול: כל מה שלא ידעתם על אגס ישראלי

בשיתוף חברת גליל

אירופה התעוררה הבוקר ליום נוסף של דיונים ומתיחות סביב הניסיונות המאומצים לייצב את גוש האירו ולהבטיח את עתידה הכלכלי של היבשת שחווה את רעידת האדמה הכלכלית החמורה בתולדותיה.

את מרבית העניין באירופה ריכזה היום ספרד שהודיעה על תכנית שאפתנית לקיצוץ בתקציבה במטרה למנוע משבר כלכלי בשטחה ובכדי להרגיע את מדינות האזור החוששות מתרחיש דומה לזה של יוון בגיזרתה. ראש הממשלה לואיס ספאטרו הודיע הבוקר כי המשכורות בסקטור הציבורי במדינה יופחתו באופן רוחבי ב-5% וכי שכר השרים יצומצם בלא פחות מ-15%. במטרה להפחית את הגירעון הממשלתי יידחו גם רפורמות שונות ויקרות שתוכננו במדינה וכן יבוטלו מענקים הניתנים לאוכלוסיות שונות או יידחו לשנים הבאות.

במקביל, ביוון נמשכת המתיחות סביב הקיצוצים הנרחבים במגזר הציבורי אליהם התחייבה המדינה במסגרת הסדר הסיוע עם מדינות אירופה וקרן המטבע הבינ"ל: העובדים במדינה הודיעו היום כי יקיימו שביתה כללית בת 24 שעות ביום חמישי הבא, ה-20 במאי. במסגרת השביתה צפויים להיות משותקים כל אמצעי התחבורה במדינה, לרבות התנועה האווירית לאתונה וממנה. במרכז המחאה הפעם דרישת קרן המטבע והאיחוד לפגוע בקרנות הפנסיה של העובדים במסגרת תכנית הצנע אליה התחייבה יוון. לדברי הוועדים, עם תום השביתה בשבוע הבא יחליטו בקרב נציגות העובדים על הצעדים הבאים להמשך המאבק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully