וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מכה לקבלנים: המדינה לא תעסיק עובדים זרים

16.5.2010 / 15:59

מי ינקה את משרדי הממשלה? המדינה לא תעסיק עובדים זרים בתחום הבינוי והניקיון. על פי חוזר שהוציא החשב הכללי, הפרה של ההוראה תאפשר למדינה לבטל את הסכם ההתקשרות עם הקבלן

החשב הכללי, שוקי אורן, פירסם היום הוראה האוסרת על העסקה של עובדים זרים בפרויקטים בתחום הבינוי והתשתיות וכן בהתקשרויות עם קבלני שירותים בתחום הניקיון.

במסגרת ההוראה יחויבו משרדי הממשלה ויחידות הסמך לכלול כתנאי סף במכרזים לביצוע עבודות בתחום הבנייה התשתיות והניקיון התחייבות של המציעים לפיה הספק הזוכה יתחייב בחוזה ההתקשרות, כי לא יעסיק עובדים זרים לשם ביצוע העבודות, בין במישרין ובין בעקיפין על ידי קבלני משנה או כל גורם אחר.

ההוראה נכללת גם בהתקשרויות שלא בדרך מכרז וכן בהסכמי התקשרות בתחום הבנייה והתשתיות המבוצעים במימון ממשלתי. עוד קובעת ההוראה כי הפרה של התחייבות זאת תהווה הפרה יסודית להסכם ההתקשרות עם הקבלן ותאפשר למשרד הממשלתי לבטל את חוזה ההתקשרות עימו ו/או לחלט את ערבות הביצוע של הפרויקט.

שר האוצר, יובל שטייניץ, מסר: "זהו צעד נוסף המשקף את המדיניות הנחושה לצמצום העסקת עובדים זרים. צעד זה יאפשר לפתוח הזדמנויות תעסוקה לישראלים רבים ובכך להביא לצמצום פערים והפחתה של ממדי האבטלה".

החשב הכללי, שוקי אורן, אמר כי "הנחיה זו היא חלק מהמדיניות אותה מוביל משרד האוצר להרחבת היקף המועסקים המקומיים במשק, ובפרט בענפי הבינוי והתשתיות, ולצמצום הדרגתי של מספר העובדים הזרים בישראל בתחומים אלו. אנו רואים חשיבות רבה בהרחבת אפשרויות התעסוקה של ישראלים, הן ככלי לצמצום פערים והן ככלי לעידוד הצמיחה במשק".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully