הרווח הנקי של סלקום ירד ב-9%

חברת הסלולר דיווחה לבורסה על תוצאותיה לרבעון הראשון של 2010: מלבד הקיטון ברווח הנקי, הדו"חות מצביעים על עלייה בהכנסות וברווח התפעולי

  • סלקום
  • עמוס שפירא
אמיתי זיו

סלקום דיווחה הבוקר לבורסה על תוצאותיה לרבעון הראשון של 2010, ושגרת הדו"חות הטובים נמשכת.

מלבד קיטון ברווח הנקי של החברה, ב-9% ל-314 מיליון שקל כתוצאה מגידול בהוצאות המימון, המשיכה סלקום להציג צמיחה בשאר המדדים. הכנסות החברה גדלו ב-1.2% והסתכמו ב-1.5 מיליארד שקל. הכנסות החברה משירותים בלבד, ללא מכירת מכשירים, גדלו ב-3% ל-1.4 מיליארד שקל.

סלקום מדווחת על רווח תפעולי גבוה מתחזיות האנליסטים, של 457 מיליון שקל - שיפור של 4.6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ה-EBITDA של החברה, נתון המייצג רווח תפעולי בניכוי פחת מסים והפחתות, עומד על 638 מיליון שקל, עלייה ביחס לרבעון הראשון של 2009 של 1.8%. שיעור ה-EBITDA מהמחזור של החברה גבוה במיוחד, וגם הוא מעל התחזיות, 40.4%.

בנתונים התפעוליים, דיווחה סלקום על גיוס של 21 אלף מנויים, כולם לקוחות אשראי ולא לקוחות כרטיסי חיוג. לקוח סלקום ממוצע מייצר הכנסה חודשית של 139 שקל, כמו ברבעון המקביל, ומדבר 328 דקות, עלייה של 1.6% בטווח זמן של שנה.

לאור הדו"חות, דיווחה סלקום על חלוקת דיבידנד בסך 360 מיליון שקל או 3.64 שקלים למניה - מעל הרווח הנקי של החברה.

סלקום גם הכריזה על מיליון לקוחות דור 3 מתוך 3.3 מיליון לקוחותיה. ההכנסות מתוכן ושירותים בחברה (כולל SMS) עלו ב-24.3% וכעת הן 17.8% מסך הכנסות השירותים בחברה.

"פועלים תחת רגולציה כבדה"

עמוס שפירא, מנכ"ל סלקום, התייחס לדו"חות: "ככל ששוק הסלולר בארץ מתפתח, אנו שומרים על מעמדנו כמפעיל הסלולרי עם התוצאות הפיננסיות הטובות ביותר בישראל וכמובילי שוק, הן במונחי מצבת מנויים והן במונחי סך הכנסות. אני מאמין שזוהי תוצאה של האסטרטגיה שלנו להתמקד בתקשורת הסלולרית תוך שמירה על מחוייבותנו לספק שירות לקוחות איכותי.

"אנו פועלים בתעשייה הנתונה תחת רגולציה כבדה ועומדים בפני מספר הולך וגובר של הצעות לשינויים רגולטוריים. משרד התקשורת הישראלי הודיע באחרונה כי הוא שוקל הורדה משמעותית של דמי הקישוריות בין מפעילים ישראלים. הורדה מוצעת זו מצטרפת לשינויים רגולטוריים נוספים שהמשרד שוקל. אנו מתכוונים להתנגד להורדה בדמי הקישוריות כפי שהיא מוצעת ובמיוחד לאופן יישומה, שיש בה כדי לפגוע בתוצאות החברה, ואנו מתכננים לנקוט בפעולות לצמצום השפעתה.

"באחרונה, השלמנו את רכישת הנכסים והפעילות של דינמיקה, אחד מהמשווקים הגדולים שלנו, ופעילות רשת חנויות התקשורת שלה תימשך כחברה בת בבעלות מלאה שלנו, תוך הפקת תועלת מהסינרגיות שבין פעילות דינמיקה לפעילות סלקום".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully