פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אל על מתעלמת מתלונות חוזרות?

   בנוסף לתקלה במערכת השמע שפורסמה לאחרונה, נודע כי התקבלה עוד תלונה על רמת אחזקה ירודה. נוסע: "אני מרגיש כי משהו לא תקין עם תחזוקת הפנים של המטוסים"

   התקלה במערכת השמע במטוס אל על מדגם בואינג 777 בטיסה מלוס אנג'לס לנתב"ג אינה מקרית. מתלונות נוסעים שהגיעו ל-TheMarker נודע כי התקלה במערכת השמע ותקלות נוספות חוזרות על עצמן בטיסות שונות של אל על.

   בנוסף, התקבלה עוד תלונה על רמת אחזקה ירודה במטוס הנוסעים מדגם בואינג 747-400 שנרכש לאחרונה בסינגפור ועל תקלה אשר לא טופלה באחד ממושבי מחלקת העסקים, למרות שהנוסע שב והתלונן עליה פעמיים.

   מרטין שטרן הוא חבר מועדון פלטינום, שנועד לנוסעים המרבים ביותר לטוס עם אל על. הוא הסכים להיחשף ואמר: "לצערי, לא היתה זו הפעם הראשונה שהתקלה במערכת השמע באותו מטוס מדגם בואינג 777 פוגעת בציבור הנוסעים של החברה. אין מדובר בתקלה מקרית. פעמיים טסתי בחודש האחרון באותו מטוס - פעם אחת מנתב"ג ללונדון ופעם נוספת בכיוון ההפוך מלונדון לנתב"ג - ובכל פעם מערכת הבידור לא פעלה. גם בפני הנוסעים באותן טיסות טרח הקברניט להתנצל על התקלה ותו לא. גם לנו אמרו בדיוק אותם משפטים חסרי תועלת. במקום לטפל כראוי במערכות המטוס, אל על בוחרת שוב ושוב להביע צערה בפני הנוסעים, אך לא זו הדרך".

   לדברי שטרן, "מנסיוני, בטיסותי האחרונות עם החברה אני מרגיש כי משהו לא תקין עם תחזוקת הפנים של המטוסים. לבד מהתקלות החוזרות ונשנות במערכת השמע במטוס הבואינג מדגם 777 נתקלתי בבעיה שלא מטופלת במטוס הבואינג מדגם 747-400 אשר נרכש לאחרונה בסינגפור. לדוגמה, דיווחתי בשתי טיסות נפרדות, על כך שמושב 10k במחלקת העסקים של המטוס אינו תקין וכי לא ניתן להזיז את משענת הגב. להפתעתי, בכל פעם כלכל הטיסה ידע על התקלה ואמר לי כי 'שום דבר לא עוזר ואני לא מבין בעצמי מדוע לא מטפלים בבעיה'. אני לא רוצה להישמע קטנוני אך נוסעי מחלקת העסקים ואני ביניהם, משלמים במיטב כספנו על מנת לטוס במושב נוח וראוי. צר לי שאף אחד באל על אינו מקשיב".

   מאל על נמסר בתגובה, כי "החברה משקיעה בציוד המתקדם בעולם על מנת להעניק לנוסעים חווית טיסה הולמת. צר לנו אם במקרים מסויימים חלו תקלות. החברה עושה כל שביכולתה על מנת לטפל מיד בכל מקרה של תקלה".