עלייה של 2% בלבד ברווח הנקי לדיסקונט

הבנק בניהולו של גיורא עופר, סיים את הרבעון הראשון של 2010 עם דו"ח חלש המציג רווח של 143 מיליון שקל בלבד - הרווח הנמוך ביותר מבין חמשת הבנקים הגדולים

אתי אפללו
27/05/2010

בנק דיסקונט בניהולו של גיורא עופר מסיים את הרבעון הראשון של 2010 עם דו"ח חלש המציג רווח של 143 מיליון שקל - עלייה של 2% לעומת הרבעון המקביל, אך עדיין מדובר ברווח הנקי הנמוך מבין חמשת הבנקים הגדולים. התשואה על ההון שמייצג רווח זה היא תשואה של 5.8% על בסיס שנתי, לעומת 9.8% שהשיג דיסקונט בשנה האחרונה.

היקף המאזן של דיסקונט קטן מעט ביחס לסוף שנת 2009, והסתכם ב-187 מיליארד שקל, כאשר היקף הפקדונות בתקופה זו רשם ירידה של 1.4%. הרווח המימוני הסתכם ב-1 מיליארד שקל, בהשוואה ל-1.2 מיליארד שקל ברבעון המקביל - ירידה של 9%. על הרווח המימוני השפיעו גידול ביתרה של הנכסים שמניבים את הרווח בשיעור של 2.5%, רווחים של 99 מיליון שקל ממימוש אג"ח זמינות למכירה וכן רווחים מפעילות מימון שנועדה לנטרל תנודתיות בהפרשות למס.

מנגד רשם דיסקונט ירידה בהיקף ההפרשה לחובות מסופקים בשיעור של 54%. ביחס לתיק האשראי רשם דיסקונט הפרשות של 0.41% מהתיק. ההכנסות התפעוליות של הבנק הסתכמו ב-640 מליון שקל - ירידה של 11.7%. על ההכנסות התפעוליות השפיעו ההכנסות מהעמלות שהסתכמו ב-632 מליון שקל - ירידה של 2.8% לעומת הרבעון מקביל זאת למרות עליה בעמלות שנגבו מפעליות שוק ההון, וירידה בהכנסות מעתודה לפיצויים. על ההוצאות התפעוליות שהסתכמו ב-1.4 מליארד שקל - עלייה של 3.2%, השפיעה בעיקר עלייה של 6.5% בהוצאות השכר.

מנהל מחלקת המחקר בכלל פיננסים יובל בן זאב מציין כי הדו"ח חלש, ומוריד את מחיר היעד למנייה ל-8 שקל. "5.8% תשואה להון היא בהחלט תוצאה חלשה ויוצאת דופן בהשוואה לבנקים האחרים. וגם נטרול של רעשים בהכנסות המימון היה מביא אותנו לרווח של כ-165 מיליון שקל שמייצג תשואה של 6.7% בלבד. הכנסות המימון החלשות הפתיעו אותנו לרעה. חלק מההשפעה מקורה במדד השלילי, אבל בהחלט מדובר בנקודה מדאיגה ביותר. היעילות הנמוכה של דיסקונט עם יחס הוצאות להכנסות של 79.6% ממשיכה לבלוט לרעה בהשוואה לממוצע המערכת שעמד על כ-65% ברבעון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully