פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   פקידי דיסקונט יקבלו 8.5% תוספת שכר

   על פי ההסכם שהושג, יהנו העובדים מתוספת של 4.5% ב-2009 ועוד 4% השנה. עובדים בבנקים אחרים שוכנעו לוותר על תוספות שכר בעקבות המשבר הכלכלי העולמי

   הפקידים בבנק דיסקונט יקבלו תוספת שכר בשיעור של 4.5% ל-2009 ועוד תוספת בשיעור של 4% עבור 2010. כך נקבע בהסכם שכר קיבוצי שצפוי להיחתם היום בדיסקונט בין מנכ"ל הבנק גיורא עופר, יו"ר הוועד הארצי של עובדי הבנק ריקי בכר, וראש חטיבת עובדי הבנקים בהסתדרות, ציון שמע. ההסכם מסיים את סכסוך העבודה שהוכרז בבנק לפני כחצי שנה.

   חלקו השני של ההסכם קובע כי עד סוף 2012 יועברו 500 עובדים ארעיים למעמד של עובדים קבועים בדיסקונט. חלקם של העובדים הארעיים יהיה לא יותר מ-30% ממספר העובדים הקבועים, כלומר יועסקו עד 1,500 עובדים ארעיים לעומת 4,500 קבועים. עד כה היה חלקם של העובדים הארעיים שליש מכלל 6,000 עובדי הבנק, ומספרם היה 2,000. ועד העובדים נאבק להקטנת מספר העובדים הארעיים בבנק.

   חלקו השלישי של ההסכם קובע שהנהלת דיסקונט לא תנסה להבא להכשיל שביתות עתידיות בבנק, אם הסתדרות תכריז על סכסוך עבודה בבנק. סעיף זה הוכנס לאחר שהנהלת דיסקונט הצליחה לנטרל את השביתה שהכריז הוועד לפני כמה חודשים בסניפי הצפון ומרחב תל אביב, באמצעות תגבור הסניפים בעובדים ארעיים שמילאו את מקומם של הקבועים.

   ההסכם נחשב להישג לוועד עובדי דיסקונט, על רקע העובדה שהעובדים בבנקים אחרים, בהם לאומי והפועלים, שוכנעו לוותר על תוספות שכר על רקע המשבר הכלכלי העולמי.