וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מועצת הכבלים תאסור על YES שידורים אינטראקטיוויים מאתרי חדשות ברשת

רוני קורן-דינר

13.1.2002 / 13:55

דורית ענבר: "שידור חדשות על גבי מסך הטלוויזיה הוא נושא רגיש - אין דין הטלוויזיה כדין האינטרנט"; תקנוס את YES ב-70 אלף שקל

המועצה לשידורי כבלים ולוויין דנה ביום חמישי האחרון בעמדתה ביחס למעמדם של שידורי חדשות אינטראקטיוויים, וקבעה כי המגבלות הקיימות בחוק התקשורת על שידורי חדשות בכבלים ובלוויין, חלות גם על חדשות אינטראקטיוויות. בכך דחתה המועצה את עמדותיהן של חברות הלוויין והכבלים, שביקשו אישור להפעלת ערוצי חדשות הלקוחים מאתרי אינטרנט העוסקים בתחום.

על YES, שהחלה בשידורי חדשות מתוך אתרי וואלה ו-TheMarker לפני כחודש, החליטה המועצה להשית קנס של 70 אלף שקל, בשל הפרת האיסור וסירובה להוריד את הערוצים כל עוד המועצה לא קבעה עמדה מפורשת.

מהמועצה נמסר כי חוק התקשורת מגביל את אפשרות חברות הכבלים והלוויין לשדר שידורי חדשות ארציים, אלא אם הופקו ע"י מפיק חדשות עצמאי אשר קיבל רישיון לכך על פי החוק. חברות הכבלים והלוויין טענו כי לשידורים אינטראקטיוויים אופי מיוחד, ולכן הם אינם נחשבים כשידורי חדשות ארציים כמשמעם בחוק.

"שידורן של חדשות על גבי מסך הטלוויזיה הוא נושא רגיש שהחוק מתייחס אליו התייחסות מיוחדת", מסרה עו"ד דורית ענבר, יו"ר המועצה. "אין דין טלוויזיה כדין האינטרנט, מבחינת התפוצה, ההשפעה על הציבור, ציפיות הצופים ועוד, והמועצה סבורה כי הוראות החוק חלות על שידורי חדשות אינטראקטיוויות, כפי שהן חלות על שידורי חדשות בטלוויזיה ככלל".

טרם התקבלה תגובת YES עד מועד פרסום הדברים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully