וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בכיר בסלקום: "כמחצית מהלקוחות שלנו התנסו עד כה בשירותי ערך מוסף"

ערן גבאי

13.1.2002 / 14:02

אנליסטים: שיעור ההכנסות משירותים אלו, לרבות SMS, צפוי השנה להסתכם בכ-4%-5%

"כמחצית מהלקוחות שלנו התנסו עד כה בשירותי ערך מוסף", כך טוען גורם בכיר בחברת סלקום.

עוד מגלה אותו גורם כי החברה מתכוונת להתמקד בשיווק ובמכירה של שירותי ערך מוסף בעיקר למגזר העסקי, ואילו במגזר הפרטי יתבצע המהלך של החדרת השירותים באופן מדורג ואיטי, כשהמטרה תהיה לגדל אוכלוסייה שהתחילה להתנסות בשירותים לצד אוכלוסייה צעירה חדשה שתקדים לאמץ את השירותים.

חברת סלקום הצליחה להגדיל בשנה האחרונה את נתח השוק שלה בשוק העסקי מ-41% ל-44%, אך בחברה ערים לעובדה ששנת 2002 תהיה קשה הרבה יותר מהשנה שעברה בכל הקשור לתחרות על שימור לקוחות, גיוס לקוחות חדשים וניהול המנויים בין שלוש הרשתות של החברה - TDMA, GPRS ו-CDPD.

ההערכות הן שקצב צמיחת ההכנסות של המפעילות הסלולריות צפוי לרדת השנה לאור רמת ההכנסות הנמוכה של המנויים החדשים (חלקם הגדול מנויי Pre-Paid) והשחיקה במחירי הקול. הדרך של המפעילות להילחם בשחיקת הכנסות זו היא להגדיל את ההכנסות משירותי ערך מוסף.

השקת דור ה-2.5


השנה ישיקו כל שלוש חברות הסלולר הגדולות רשתות מדור 2.5 ויחלו בשיווק הדרגתי של שירותי ערך מוסף על גביהן. היום נאמדות הכנסותיהן משירותי ערך מוסף בכ-1%-2% מסך ההכנסות הכולל. ברור שהאפליקציות שיפנו לקהלי יעד שונים ומוגדרים ייבחרו בקפידה ובאופן מדורג.

שיעור ההכנסות מתקשורת נתונים (לרבות SMS) השנה צפוי, להערכת אנליסטים, להסתכם בכ-4%-5%, זאת בהשוואה לאירופה שבה צפויות ההכנסות משירותי ערך מוסף להסתכם בכ-17% מסך ההכנסות של המפעילות הסלולריות.

סלקום מעריכה שבתוך 3-4 שנים יהוו ההכנסות משירותי ערך מוסף כ-20% מסך ההכנסות שלה.

סלקום חוזרת ומצהירה שבכוונתה לשמר את רשת ה-TDMA שלה למשך עוד 7-8 שנים. גורמים בשוק מביעים ספק באשר לאפשרות שאכן סלקום תמשיך ותתמוך ברשת ה-TDMA לאורך זמן כה רב. הם מייחסים את הכוונה הזו לאינטרס השיווקי של סלקום - להימנע מלחץ ודרישה של לקוחות למעבר מהיר לרשת ה-GPRS החדשה.

כמו כן, בסלקום יודעים שלא כל לקוח מצדיק את ההעברה שלו לרשת ה-GPRS, ועל כן נכון מבחינתה לפעול באופן שבו לקוחות רווחיים יועברו לרשת החדשה ויחזירו את ההשקעה שהושקעה בהם במעבר לרשת ה-GPRS, ואילו מעבר של לקוחות אחרים יעוכב.

כיום מהווה רשת ה-TDMA כ-7% מסך רשתות הסלולר בעולם, ונתח זה צפוי להמשיך ולרדת בשנים הקרובות, לטובת רשתות ה-GSM וה-CDMA.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully