וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מט"ח: הדולר נסחר ברמות של 4.49 שקלים

ליאור כגן

14.1.2002 / 19:00

נשואה זנקס: הדולר יעמוד בסוף השנה על 4.55 שקלים; הערכות: לא צפוי פיחות חד, אך המסחר ימשיך להיות תנודתי


רגיעה במסחר במט"ח. בשעה זו נסחר הדולר ברמה של 4.49 שקלים - כ-0.2% פחות מהשער היציג שנקבע ביום שישי על 4.4980 שקלים. כבר אתמול נסחר הדולר סביב רמה של 4.49 שקלים במסגרת האופציות הדולריות. בחדרי העסקות מדווחים על מסחר רגוע בהשוואה לימי המסחר האחרונים.

ביום חמישי, לראשונה מאז ההודעה על הפחתת הריבית, ירד נפח המסחר בשוק המט"ח ממיליארד דולר והסתכם בכ-840 מיליון דולר. נפח מסחר נמוך, של כ-9,000 אופציות בלבד, נרשם אתמול במסגרת האופציות הדולריות, ונראה כי משתלטת מגמת רגיעה מסוימת על שוק המט"ח. "ב-4.50 שקלים אף אחד לא ממהר לקנות דולרים, אך מי שמחזיק בדולרים לא ממהר למכור אותם", אומר אחד הסוחרים.

להערכת הגופים הכלכליים, המסחר בדולר ימשיך להיות תנודתי, אך נראה כי לא צפוי פיחות חד נוסף בשקל. שלמה מעוז, הכלכלן הראשי של נשואה זנקס, מעריך כי הדולר ייסחר בסוף השנה ברמה של 4.55 שקלים, אך מציין כי הוא יכול לעלות בדרך גם לרמה של 4.70-4.80 שקלים.

לפי עצירת הגיוסים ותחילת הפדיונות בקרנות הנאמנות המתמחות במט"ח, נראה כי גם הציבור מאמין שהדולר לא צפוי להתחזק משמעותית. בשבוע שעבר ואתמול נרשמו פדיונות של יותר מ-200 מיליון שקל מקרנות אלו, כנראה על רקע הערכה כי הדולר לא צפוי להתחזק משמעותית מעל לרמה של 4.50 שקלים.

מנגד, יש לציין כי רכישות מט"ח בסכומים של מאות מיליוני דולרים על ידי משקיעים זרים, בהם בנק HSBC, מעידים על הערכותיהם להמשך הפיחות בשקל. הגופים הזרים, שלא פעלו במהלך הפיחות האחרון, החלו לרכוש דולרים בשבוע שעבר ברמות של 4.45 שקלים ומעלה. הבנקים הזרים הובילו בעבר מהלכים של פיחות בשקל.

כלכלני גיפט, מקבוצת אילנות בטוחה, מעריכים כי הדולר ייסחר בשבוע הקרוב בטווח מחירים של 4.4380-4.4500 שקלים. בגיפט ממליצים לנצל ירידה בדולר לרמה של 4.4380 שקלים לרכישת דולרים, שכן, להערכתם, המגמה בטווח הארוך היא של המשך הפיחות בשקל. יחד עם זאת, הם מציינים כי שבירה של רמת 4.3730 שקלים, תביא לשינוי מגמה לכיוון של ייסוף בשער השקל.

כלכלני מיטב מעריכים כי הדולר ייסחר השבוע בטווח מחירים של 4.46-4.58 שקלים. הם מציינים כי ריבית נמוכה, צמצום הפרשי הריביות וירידת כדאיות נטילת אשראי במט"ח יתמכו במגמת הפיחות בשקל. לדבריהם, גם אפשרות להטלת מס על האפיקים השקליים תתמוך בהתחזקות הדולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully