וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המחיקה של מכתשים אגן תתבטא בירידה של כ-10 מיליון דולר ברווח הנקי השנתי

אילן מוסנאים

14.1.2002 / 9:57

האנליסטית רקפת לויסון מבנק הפועלים מותירה למניית החברה המלצת "קנייה" ומחיר יעד של 10.2 שקלים

למרות ההודעה של מכתשים אגן מאתמול כי תבצע מחיקות בהיקף של 15-22 מיליון דולר בעקבות הפיחות בארגנטינה, מותירים בבנק הפועלים המלצת "קנייה" למניית החברה ומחיר יעד של 10.2 שקלים. עם זאת, האנליסטית רקפת לויסון-אפטר מעלה את דירוג הסיכון למניה מרגיל לסיכון גבוה.

בבנק הפועלים מציינים כי החברה מסרה שבשלב זה היא אינה יודעת אם המחיקה תבוצע ברבעון הרביעי של 2001 או בדו"חות שיפורסמו במהלך 2002. בנוסף, אמרה החברה כי היקף המחיקות ייוודע סופית רק בעוד מספר חודשים, עם סיום המו"מ עם החקלאים הארגנטינאים.

לויסון-אפטר מעריכה כי השפעת המחיקה על הדו"חות הכספיים של מכתשים תהיה קטנה יחסית לסכומים בהם נקבה החברה אתמול, וזו תתבטא בירידה של 10 מיליון דולר ברווח השנתי.

בנוסף, האנליסטית מציינת כי הדו"חות יושפעו מגורמים חיוביים מקזזים, כגון התחזקות והתייצבות הריאל הברזילאי מול הדולר והפיחות בשער השקל מול הדולר. לדברי לויסון-אפטר, כל פיחות של 1% בשער השקל תורם לרווח הנקי של מכתשים כמיליון דולר.

בבנק הפועלים מציינים כי שלושת "מנועי" המלצת ה"קנייה" למכתשים עדיין קיימים: ההזדמנות לרכישת מוצרים חדשים, רכישה אפשרית של חברה גנרית והמשך הליך ההתייעלות בחברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully