וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המעו"ף פותח בירידות של כ-0.9% בעקבות הנאסד"ק

אילן מוסנאים

15.1.2002 / 10:00

מחזור המסחר - 10 מיליון שקל; אלקטרוניקס ליין עולה ב-4.2% בעקבות ההודעה על הסכם עם חברה סקנדינווית


המסחר בבורסה של תל אביב נפתח הבוקר במגמה שלילית במדדים המובילים ובמחזור נמוך של 10 מיליון שקל. זאת, בשל המגמה השלילית שנרשמה אמש בוול סטריט, שם איבד מדד הנאסד"ק 1.57% ומדד הדאו ג'ונס נפרד מ-0.96%. מרבית המניות הישראליות סיימו את המסחר בירידות שערים, אולם המניות הדואליות פותחות את המסחר בפערים מעורבים.

מדד המעו"ף פותח את המסחר בירידות של 0.9% לרמה של 466.48 נקודות, ומדד תל אביב 100 יורד ב-0.61% לרמה של 450.20 נקודות. התל-טק 15 יורד בשיעור של 0.32%.

מניית טבע, שפתחה את המסחר עם פער ארביטראז' קטן של 0.2%, רושמת הבוקר עלייה של 0.7% במחזור של 2.5 מיליון שקל - הגבוה בבורסה.

מניית מכתשים אגן, שאתמול התאוששה בעלייה של 1.4%, יורדת כעת ב-1.1%. האנליסט סטיבן לוי מיו.בי.אס ורבורג עידכן אתמול את המלצתו למניית החברה בעקבות ההודעה על הפרשות בהיקף של 15-22 מיליון דולר בגין הפיחות החד בארגנטינה. לוי מותיר למניה המלצת "קנייה", אך מוריד לה את מחיר היעד מ-13.1 שקל ל-10.7 שקלים, מחיר שגם כך הינו גבוה בכ-22% ממחירה של מכתשים אגן בבורסה.

מניית אלקטרוניקס ליין מטפסת הבוקר ב-4.2%. העליות באות בעקבות הודעת החברה הבוקר לפיה חתמה על הסכם מסגרת לאספקת מערכות אבטחה בהיקף של 34.9-56.7 מיליון שקל, עם לקוח מוביל באחת ממדינות סקנדינוויה. החברה מסרה כי המערכות יסופקו בשלוש השנים הקרובות, כשהיעד לשנה הראשונה הוא למכירות של 8.7-14 מיליון שקל.

סקירת טרום מסחר

המסחר בבורסה של תל אביב צפוי להיפתח הבוקר במגמה של ירידות שערים. זאת בעקבות המגמה השלילית שנרשמה אמש בוול סטריט, שם איבד מדד הנאסד"ק 1.57% ומדד הדאו ג'ונס נפרד מ-0.96%. מרבית המניות הישראליות סיימו את המסחר בירידות שערים, אולם המניות הדואליות פותחות את המסחר בפערים מעורבים.

סמנכ"ל ההשקעות בתמיר פישמן, דוד לוי, העריך כי הבורסה תפתח הבוקר במגמה שלילית, אחרי הירידות שנרשמו אמש בנאסד"ק. עם זאת, לדברי לוי, השוק מחפש בתקופה האחרונה כיוון ולנוכח הירידה בתשואות האפיקים האלטרנטיביים, יותר כסף מתחיל לחשוב על המסחר בבורסה שהופך להיות יותר רגיש לאירועים חיוביים.

לוי העריך כי בהמשך היום, האינדיקטורים שיגיעו מכיוון המסחר בבורסות אירופה ובחוזים על הנאסד"ק, הם שיקבעו את הטון במסחר במדדים המובילים.

מניית אלקטרוניקס ליין צפויה ליהנות הבוקר מההודעה לבורסה, לפיה חתמה על הסכם מסגרת לאספקת מערכות אבטחה בהיקף של 34.9-56.7 מיליון שקל עם לקוח מוביל באחת ממדינות סקנדינוויה. החברה מסרה כי המערכות יסופקו בשלוש השנים הקרובות, כשהיעד לשנה הראשונה הוא מכירות של 8.7-14 מיליון שקל.

המניות הדואליות פותחות את המסחר עם פערי ארביטראז' מעורבים כאשר בטריטוריה השלילית בולטות מניות אודיוקודס , שפותחת עם פער שלילי של 5.6%, אלווריון שתסבול הבוקר מפער שלילי של 4.6%, ונייס שסיימה את המסחר בארה"ב עם פער שלילי של 3.5%.

מנגד בגזרה החיובית ניצבות הבוקר מניות מתב ומגל שסיימו את המסחר בנאסד"ק במחיר הגבוה ב-3% ממחירן בתל אביב, ומניית אלביט מערכות שפותחת את הבוקר במחיר שיא חדש של 85.9 שקל ועם פער חיובי של 0.9%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully