וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תביעת פיצויי פיטורים נוספת נגד ECI: עובדת לשעבר תובעת 730 אלף שקל

עינב בן יהודה

15.1.2002 / 10:45

התובעת טוענת כי חלה טעות ונקבע שהיא זכאית לפיצויי פיטורים עבור חלק מתקופת עבודתה בלבד

עובדת לשעבר באי.סי.איי הגישה בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב תביעה לפיצויי פיטורים בגובה של כ-730 אלף שקל.

העובדת החלה לעבוד בתדיראן תקשורת ב-1979. החברה נרכשה בשנת 1998 על ידי אי.סי.איי. עם רכישת החברה, הפכה התובעת לעובדת אי.סי.איי, עד לפיטוריה באפריל 2001.

התובעת טוענת, באמצעות משרד עוה"ד יעל דולב ושות', כי אי.סי.איי מסרבת לשלם פיצויי פיטורים בגין כל תקופת עבודתה, אך ורק משום שבהסכם קיבוצי מיוחד שנחתם בין אי.סי.איי לארגון העובדים נפלה טעות ונקבע כי התובעת זכאית לפיצויי פיטורים בגין חלק מתקופת עבודתה.

התובעת טוענת כי בחלק מתקופת העסקתה, העסיקה אותה תדיראן באמצעות החברות הבנות שלה, אך הובהר לה כי דרך העסקה זו נעשית מטעמים טכניים בלבד ולא תפגע בזכויותיה. מ-1985 הוחזרה לעבוד ישירות עבור תדיראן. התובעת טוענת כי לאורך כל תקופת העסקתה עבדה תחת אותו מעסיק ואופי עבודתה היה זהה.

בעקבות רכישת תדיראן על ידי אי.סי.איי, נחתם הסכם קיבוצי בין ועד העובדים של החברה להנהלתה. ההסכם העניק לעובדים שפוטרו או יפוטרו במהלך השנים שלאחריו זכויות פרישה מועדפות, הכוללות, בין היתר, תשלום פיצויי פיטורים מוגדלים.

ההסכם כלל נספח שהכיל את רשימת העובדים הקבועים ואת הוותק הקובע של עובדים אלה, לצורך תשלום פיצויי פיטורים. התובעת טוענת כי הן הוותק והן השכר הקובע - המפורטים בהסכם - נקבעו על ידי החברה באופן שרירותי ללא התייעצות עם העובדים עצמם ונציגיהם, כמו כן, טוענת התובעת כי היא וחבריה לעבודה לא קיבלו מעולם העתק רשמי של ההסכם.

ההסכם קבע כי עובדים שהועסקו בחברה מעל 14 שנה יהיו זכאים לפיצויי פיטורים בערך של 290%. התובעת טוענת כי עם פיטוריה הודיעה לה החברה כי היא זכאית לתשלום פיצויי פיטורים מוגדלים עבור השנים 1985-2001 (16 שנות עבודה), ולא עבור 21 השנים בהם עבדה בחברה. בנוסף, טוענת התובעת כי חישוב הפיצויים כלל רק את שכר היסוד ללא רכיב עמלות המכירה אשר היה חלק בלתי נפרד משכרה.

התובעת מוסיפה כי אי.סי.איי הודיעה לה שאם ברצונה לקבל את פיצויי הפיטורים, עליה לחתום על כתב ויתור כלפי החברה. התובעת סירבה לחתום על כתב ויתור זה. בעקבות סירובה, לא שילמה לה החברה - עד ליום זה - את פיצויי הפיטורים.

התובעת טוענת כי בעוד מפוטרים אחרים קיבלו את מלוא פיצויי הפיטורים המגיעים להם על פי חוק, נפגעו זכויותיה באופן משמעותי.

לפני מספר ימים הוגשה תביעה לבית הדין האזורי לעבודה, בתל אביב, על ידי מנהל לשעבר בחברה שתבע מהחברה פיצויי פיטורים בגובה 350 אלף שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully