וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אילנות בטוחה: אסם ועלית נסחרות מעל לשוויין הכלכלי

אילן מוסנאים

16.1.2002 / 11:33

מעלה לאסם מחיר היעד ל-33.6 שקל - נמוך בכ-18% ממחירה בבורסה; מחיר היעד לעלית 5 - 154 שקל

בעקבות הפחתת הריבית על ידי נגיד בנק ישראל, דוד קליין, מעלה האנליסט עופר לבני מאילנות בטוחה את מחירי היעד למניות עלית 5 . עם זאת, מחירי היעד החדשים הינם נמוכים ממחירי המניות בשוק, וההמלצה נותרת "נייטרלי". כך עולה מהמלצה פנימית שהגיעה ל-TheMarker.

באילנות בטוחה מציינים כי הורדת הריבית הביאה לירידת התשואות של האג"חים, כך שבפועל חלה ירידה בריבית חסרת הסיכון במשק. לדברי לבני, ירידה זו הביאה גם להורדת מחירי ההיוון המשמשים את החברה לצורך הערכת השווי (וכתוצאה מכך להעלאת שווי החברות הנגזר), כאשר הפעם הוא השתמש בריבית חסרת סיכון של 3.8%.

לבני מציין כי הערכת השווי לחברות המזון מתבצעת על פי שיטת מכפיל הרווח, כך שלשינוי בריבית במשק השפעה, הן על מחירי ההיוון והן על התוצאות הצפויות של החברות כתוצאה משינויים בסעיף המימון.

לבני מציין כי לאסם נכסים פיננסיים רבים, והכנסות המימון שלה צפויות לקטון כתוצאה מירידת הריבית. מנגד, לדברי לבני לא צפוי שינוי משמעותי בתוצאות התפעוליות, שכן לחברה גידור טבעי מול הדולר בזכות המכירות לחו"ל מול יבוא מוצרי נסטלה וסחורות לארץ. באילנות בטוחה מעדכנים כלפי מטה את תחזיות הרווח לאסם ל-2002 ל-127.1 מיליון שקל, בהשוואה לתחזית הקודמת לרווח של 129.6 מיליון שקל ומעלים לה את מכפיל הרווח ל-20.8, לעומת מכפיל של 16.8 בהערכה הקודמת. לבני גוזר לאסם שווי של 2.7 מיליארד שקל ומחיר יעד חדש של 33.6 שקל - נמוך בכ-18% מהמחיר בו נסחרת אסם בבורסה, אך גבוה בכ-20% מהמחיר היעד שלפני העדכון.

לעלית הלוואות דולריות ולכן צפויה, להערכת לבני, לרשום הוצאות מימון גבוהות כתוצאה מהפיחות בשער השקל, אך בעתיד היא צפויה ליהנות מהריבית הנמוכה יותר על הלוואותיה השקליות. עלית, שכ-40% מהכנסותיה מקורן בחו"ל, תיהנה מהשפעת השינויים בשערי החליפין על המכירות בחו"ל, אך מנגד, השפעה דומה תהיה גם להוצאות החברה במדינות הזרות. לבני מעריך כי ההשפעה של שינויים אלו תסתכם ב-2002 בגידול של 1.4 מיליון שקל ברווחי עלית ל-75.8 מיליון שקל. בעדכון הנוכחי הוא מעלה גם את מכפיל הרווח הצפוי לחברה מ-13.3 ל-15.9 וגוזר לה שווי של 1.5 מילארד שקל. מחיר היעד מועלה בעקבות זאת מ-132 שקל ל-154 שקל - נמוך בכ-5% ממחיר המניה בשוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully