וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הלחץ של פרטנר מגיע עד ליועמ"ש

צבי זרחיה

28.6.2010 / 7:40

ממשיך המאבק על דמי הקישוריות: דוד תדמור, הממונה על ההגבלים לשעבר וכיום יועץ לפטרנר, כתב ליועמ"ש לממשלה: יש להפסיק את ההליכים לאישור פרק התקשורת בחוק ההסדרים

חברת פרטנר דורשת מהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, להורות לאלתר למשרד האוצר להפסיק מיד את הליך אישורו של פרק התקשורת בחוק ההסדרים במשק - כך נודע ל-TheMarker.

החברה שיגרה מכתב אל ויינשטיין באמצעות עו"ד דוד תדמור, ששימש בעבר ממונה על ההגבלים העסקיים במשק. היא תובעת להעביר לה בכתב את כל הסעיפים הנשקלים בחוק ההסדרים, ולערוך לה שימוע בטרם קבלת ההחלטות.

העתקים מהדרישה העבירה פרטנר גם אל שר האוצר, יובל שטייניץ, שר התקשורת, משה כחלון, הממונה על ההגבלים העיסקיים, רונית קן, וסגן הממונה על התקציבים באוצר, ערן פולק.

במסגרת חוק ההסדרים הנדון כעת במשרדי האוצר והתקשורת, מוצע לאפשר את הקמתה של חברת סלולר חמישית, להעניק הגנה לחברה החדשה כדי שתוכל להתחרות בחברות הוותיקות, וכן לאפשר "נדידה פנים-ארצית" (נוהל שלפיו באזורים שבהם אין לחברה תשתית עצמאית, לקוח הסלולר עובר לקבל שירות סלולרי מאתרים של חברות מתחרות, שאיתן יש לחברה שלו הסכם נדידה - צ"ז). צעדים אלה נועדו לפתוח את שוק התקשורת לתחרות, בכניסתה של חברה חמישית שתתחרה בחברות הקיימות, ולהקל על הצרכן בהרחבת השירות ובהורדת המחירים.

"חברי כנסת מושפעים באופן ברור על ידי בעלי הון"

גורמים ממשלתיים בכירים נדהמו מהפנייה אל ויינשטיין וטענו אתמול: "היענות לדרישתה של פרטנר תסכל את המגמות להנהיג רפורמות לטובת הצרכן בשוק הסלולר. יתרה מכך, אם היועץ המשפטי ייכנע לתביעה ויחייב עריכת שימוע בטרם קבלת החלטות בחוק ההסדרים, אזי לא יהיה ניתן לבצע ולוא רפורמה אחת, לא רק בשוק הסלולר אלא גם בכל ענפי המשק האחרים".

לדברי אותם מקורות, "הממשלה ריבונית לקבל החלטות רגולטוריות, והכנסת סוברנית לחוקק אותן". עוד הוסיפו כי "דרישתה של פרטנר היא חוצפנית, וללחצים של פרטנר על גורמי הממשלה וחברי הכנסת אין אח ורע במדינה מתוקנת".

בתוך כך, יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד), הודיע אתמול שאם האוצר יכלול במסגרת חוק ההסדרים את הרפורמה בענף הסלולר - הוא (ריבלין) ידאג לכך שהחקיקה בעניין תסתיים עד לסוף 2010. ריבלין מתנגד בחריפות להגשתו של חוק הסדרים רחב, אך כמי ששימש בעבר שר תקשורת, הוא תומך נלהב של הרפורמות בענף הסלולר. מאחר שהוא מודע לכך שהרפורמות בסלולר עלולות להיתקע בממשלה ובכנסת אם לא יוגשו במסגרת חוק ההסדרים, הוא הודיע אתמול על תמיכתו ברפורמות ובחקיקתן בחוק ההסדרים.

"בדרך כלל אני מתנגד לחוק ההסדרים בכלל, בשל ההשפעה הבלתי הוגנת של הממשלה להשתמש בחוק ההסדרים כחוק עוקף כנסת", אמר אתמול ריבלין. "ואולם, הרפורמה בסלולר היא מאבק עקרוני שהציבור עומד במרכזו. לפיכך, בחוק ההסדרים יש לכלול רפורמות שבאות לטובת הציבור".

ריבלין הוסיף כי "חברי כנסת וחברי ממשלה מושפעים באופן ברור על ידי בעלי הון, עד כדי ביטול שיקול דעת לפעמים מהי טובת הציבור. חברי הכנסת צריכים לעמוד בפני השפעה בלתי הוגנת מבעלי הון, שיכולה לסכן את טובת הציבור. לעניין זה צריכים הכרעה - והכרעה תחייב את חברי הכנסת לפעול לפי מיטב מצפונם ולא לשחק משחקים".

מפרטנר נמסר בתגובה: "הכללת הרפורמות מרחיקות הלכת שמתכנן משרד האוצר בחוק ההסדרים מנוגדת להנחיית היועצת המשפטית של הכנסת, מנוגדת להנחיית היועץ המשפטי לממשלה, מנוגדת לפסיקת בית המשפט העליון, וביצועה ללא הליך שימוע סדור מנוגד אף הוא להוראות הדין. פרטנר ממתינה לתשובת היועץ המשפטי לממשלה לפנייתה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully